[najnowszy sondaż] Duża przewaga PiS, Lewica wyprzedza Hołownię

Jak wynika z sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, zdecydowanym zwycięzcą zostałoby Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 38,4 proc. głosów. Podium uzupełnia Koalicja Obywatelska i Lewica.
 [najnowszy sondaż] Duża przewaga PiS, Lewica wyprzedza Hołownię
/ PAP/Rafał Guz

"Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu na którą z poniższych partii, bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos?" - padło pytanie w badaniu. Frekwencja wyniosłaby 60 proc.

Najwięcej badanych chce oddać głos na Zjednoczoną Prawicę (PiS i Solidarna Polska) - 38,4 proc. głosów, co stanowi spadek o 0,6 pp. w odniesieniu do poprzedniego badania. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska (PO, Zieloni, Nowoczesna, Inicjatywa Polska) z 27 proc. głosów (wzrost o 0,6 pp.). Podium zamknęła Lewica z wynikiem 10,5 proc. głosów (wzrost o 2 pp.). 

Dalsze miejsca zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni - 8 proc. (spadek o 1,1 pp.), Konfederacja - 7,3 proc. (wzrost o 1 pp.). Do Sejmu wchodzi również PSL z wynikiem 6,7 proc. (wzrost o 0,1 pp.).  


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe