Wiosna to "różowe czuby", "Biedroń kłamie", a "Czarzastego trzeba odwołać". Awantura w Lewicy

„Trzeba powołać normalną partię. A różowe czuby z Czarzastym i Żukowską na drzewo” - to treść wiadomości, jakie Tadeusz Jędrzejczak, członek zarządu województwa lubuskiego, miał napisać do Tomasza Nesterowicza, obecnie współprzewodniczącego Nowej Lewicy w woj. Lubuskim.
 Wiosna to
/ fot. lewica.org.pl | screen YT - T. Jędrzejczak - Telewizja Gorzów | screen "Gazeta Lubuska"

Screeny rozmów działaczy lubuskiej Lewicy, z których wynika, że partia z całą pewnością nie jest wewnętrznie spójnym monolitem, opublikowała "Gazeta Lubuska". Zrzuty ekranu z treściami wiadomości mają pochodzić z grupowego czatu członków lubuskiej lewicy.

Trzeba powołać normalną partię. A różowe czuby z Czarzastym i Żukowską na drzewo. Nie może być liderem i podejmować decyzji facet, który zdobywa 1 procent i kłamie, że odda mandat do PE [chodzi zapewne o Roberta Biedronia - red.]. Z różowymi czubami można przypalić, ale nie robić polityki. Jak z hippisami. Zabawa zaje***ta, ale do czasu” – miał napisać na wewnętrznym internetowym czacie Tadeusz Jędrzejczak. Z kontekstu wiadomości wynika, że pisząc "różowe czuby" miał na myśli partię Wiosna. Działacz miał również ostro wypowiedzieć się nt. wiceprzewodniczącej Nowej Lewicy, posłance Anicie Kucharskiej-Dziedzic.

Słuchałem dziś Anitę w Radio Zachód. No nie będzie miała łatwo z mediami narodowymi. Oni nie wiedzą nawet, o co ją zapytać. Bo ona jest posłanką i pamięta, że ma macicę. To za mało” - głosi treść opublikowanej wiadomości. 

I jastrzębiu zostałeś osierocony z Moniką Drubkowską. To nie mamy przewodniczącego. Kur*a to kto z dekegatów [delegatów - red.] czytał co tam uchwala? I co teraz? Trzeba tego Czarzastego odwołać. Ale tam musi być dym” - brzmi inna wiadomość, którą miał napisać Jędrzejczak.

Politycy do tej pory nie skomentowali upublicznionych screenów. "Do Tadeusza Jędrzejczaka i Tomasza Nesterowicza wysłaliśmy pytania o wiadomości, które przesyłali w grupie lewicowych działaczy. Do tematu będziemy wracać" - podsumowuje "Gazeta Lubuska".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nowy sondaż wyborczy. Sześć partii w Sejmie Wiadomości
Nowy sondaż wyborczy. Sześć partii w Sejmie

Nowy sondaż autorstwa IBRiS. Wynika z niego, że w dalszym ciągu liderem jest Prawo i Sprawiedliwość. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej. Podium zamyka Lewica. Próg wyborczy przekracza łącznie sześć partii.

Kolejna fala mobilizacji w Rosji? Amerykanie nie mają wątpliwości Wiadomości
Kolejna fala mobilizacji w Rosji? Amerykanie nie mają wątpliwości

Kreml wezwał do "ignorowania" nieoficjalnych doniesień o nowej fali mobilizacji, wyraźnie próbując uciszyć niepokój społeczeństwa i odzyskać kontrolę nad przekazem dotyczącym tej sprawy – ocenia amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW) w najnowszym raporcie.

Niemieckie media: Polska „internacjonalizuje” sprawę reparacji Wiadomości
Niemieckie media: Polska „internacjonalizuje” sprawę reparacji

Warszawa domaga się od Berlina 1,3 bln euro za zbrodnie popełnione przez Niemców w Polsce podczas II wojny światowej. Arkadiusz Mularczyk podczas swej pierwszej wizyty w Berlinie punktował kolejne zarzuty wobec rządu federalnego – analizuje pierwszy dzień pobytu wiceszefa polskiego MSZ w stolicy RFN publicysta dziennika „Welt” Philipp Fritz.

Departament Stanu USA wydał zgodę na sprzedaż Polsce 116 czołgów M1A1 Abrams Wiadomości
Departament Stanu USA wydał zgodę na sprzedaż Polsce 116 czołgów M1A1 Abrams

Departament Stanu USA zezwolił na sprzedaż Polsce 116 czołgów M1A1 Abrams oraz powiązanego sprzętu po szacowanym koszcie 3,75 mld dolarów – poinformowała we wtorek należąca do Pentagonu Defense Security Cooperation Agency (DSCA). To wozy w starszej wersji, które mają wypełnić lukę po czołgach ofiarowanych Ukrainie.

Premier powinien podać się do dymisji? Znamienne słowa polityka Solidarnej Polski Wiadomości
Premier powinien podać się do dymisji? Znamienne słowa polityka Solidarnej Polski

Pieniędzy nie ma, to są fakty. Jeżeli ktoś chce podjąć decyzje o złożeniu wniosku, my nie blokujemy tego jako Solidarna Polska – mówił o braku środków z KPO poseł Solidarnej Polski Michał Wójcik. Został także zapytany o to, czy w związku ze sporem Brukseli z Warszawą i braku pieniędzy z KPO, premier Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji.

„Eksces orzeczniczy”. NSA uderzył w Trybunał Konstytucyjny. Jest odpowiedź prezes Julii Przyłębskiej Wiadomości
„Eksces orzeczniczy”. NSA uderzył w Trybunał Konstytucyjny. Jest odpowiedź prezes Julii Przyłębskiej

– Naczelny Sąd Administracyjny nie ma kompetencji do jakiegokolwiek kontrolowania działalności orzeczniczej Trybunału Konstytucyjnego. Wszyscy sędziowie TK wybrani przez Sejm, od których prezydent przyjął ślubowanie, jak i wszyscy sędziowie powołani przez prezydenta są sędziami w rozumieniu konstytucji – oświadczyła we wtorek prezes TK Julia Przyłębska.

Jego filmy znała cała Polska. Nie żyje reżyser takich hitów jak „Kogel-mogel” czy „Och, Karol” Wiadomości
Jego filmy znała cała Polska. Nie żyje reżyser takich hitów jak „Kogel-mogel” czy „Och, Karol”

W wieku 86 lat zmarł znany polski reżyser Roman Załuski. Reżyserował takie hity jak m.in. "Wyjście awaryjne" (1982), "Och, Karol" (1985) czy "Kogel-mogel" (1988).

Spore zaskoczenie w USA. Były doradca Trumpa „zdecydowanie rozważa” start w wyborach Wiadomości
Spore zaskoczenie w USA. Były doradca Trumpa „zdecydowanie rozważa” start w wyborach

John Bolton, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego za prezydentury Donalda Trumpa, powiedział, że "zdecydowanie rozważa" start w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku, w dużej mierze by rzucić wyzwanie Trumpowi - podała telewizja CNBC.

Rozmowy z Niemcami ws. rozmieszczenia wyrzutni Patriot. Błaszczak mówi o „rozczarowaniu” Wiadomości
Rozmowy z Niemcami ws. rozmieszczenia wyrzutni Patriot. Błaszczak mówi o „rozczarowaniu”

– Po rozmowie z niemieckim ministerstwem obrony z rozczarowaniem przyjąłem decyzję o odrzuceniu wsparcia dla Ukrainy. Przystępujemy więc do roboczych ustaleń ws. umieszczenia wyrzutni Patriot w Polsce i wpięcia ich w nasz system dowodzenia – przekazał we wtorek wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Zaufanie do Niemiec? Nie, dziękuję. Politico: Niemcy łamią swoje kluczowe zobowiązanie po rosyjskim ataku na Ukrainę. Wiadomości
"Zaufanie do Niemiec? Nie, dziękuję". Politico: Niemcy łamią swoje kluczowe zobowiązanie po rosyjskim ataku na Ukrainę.

- Niemcy wycofują się z obietnic dotyczących wydatków na obronność złożonych po inwazji na Ukrainę - piszą Hans von der Burchard i Gabriel Rinaldi na łamach Politico - Zaufanie do Niemiec? Nie, dziękuję - komentuje europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe