"Nie ma na świecie kadrowania, które uratowałoby tę sytuację". Blamaż frekwencyjny na przemówieniu Tuska w Gdańsku

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk uczestniczył w niedzielę w uroczystym podniesieniu flagi europejskiej na Górze Gradowej w Gdańsku z okazji 18. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Uwagę zwraca jednak fatalna frekwencja na przemówieniu przewodniczącego PO - na dostępnych w sieci kadrach widać, że poza dziennikarzami na uroczystość przybyła zaledwie garstka osób.
/ PAP/Marcin Gadomski | screen Twitter

Szef Platformy Obywatelskiej uczestniczył w niedzielę w uroczystym podniesieniu flagi europejskiej na Górze Gradowej w Gdańsku z okazji 18. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Donald Tusk podziękował m.in. Gdańskowi oraz gdańszczankom i gdańszczanom, że zaczęli "wielką przygodę z wolnością i z Europą". "Niskie ukłony i serdeczne słowa podziękowania" - dodał.

Tusk podkreślił, że UE jest zbudowana na takich podstawowych wartościach "jak wolność słowa, poszanowanie słabszego, prawo do samostanowienia, prawa obywatelskie, życie wolne od korupcji i od przemocy, szacunek dla sąsiadów". Wskazywał też, że było to jedno z najważniejszych i najbardziej optymistycznych wydarzeń w historii naszego kraju.

"Mam nadzieję, że ci politycy w Polsce, którzy od pewnego czasu podważają naszą obecność w UE, sens istnienia UE, że oni zapłacą za to polityczną cenę. Mogę obiecać, że będę tych spraw pilnował" - stwierdził Tusk. "To jest (...) dla mnie wielkie zobowiązanie, żeby pilnować naszej europejskiej bezpiecznej przystani każdego dnia, każdej godziny. I żebyśmy nie musieli, tak jak nasi bracia na Ukrainie, płacić wyższej stawki, wyższej ceny za to, co dla nas jest tak ważne" - mówił w Gdańsku Tusk. Przypomniał, że "miał szanse prowadzić prace UE przez pięć lat".

Już po uroczystościach Tusk w rozmowie z dziennikarzami zapowiedział złożenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro w związku ze sporem o praworządność i wstrzymaniem unijnych pożyczek oraz dotacji w związku z Krajowym Planem Odbudowy. Szef PO stwierdził, że będzie forsował takie wotum na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Fatalna frekwencja na przemówieniu Tuska

Tymczasem po analizie filmów i zdjęć dostępnych w sieci trudno nie odnieść wrażenia, że wiec zakończył się totalną frekwencyjną klapą. W kadrze widać - poza dziennikarzami - zaledwie garstkę osób, która przybyła wysłuchać przemówienia przewodniczącego PO.

 

 

 

"Jest moc! 💪😆😁 Dzikie tłumy ludzi na uroczystości podniesienia banera Unii Europejskiej na maszt Góry Gradowej🤦‍♀️

W reżyserce TVN24: Bliskie plany! Zagęszczać i zwężać kadry!!! Kadry decydują o wszystkim!

Połowa z nich i tak pewnie akurat przechodziła z psami 🤣

- kpią internauci.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe