Ołeksij Daniłow: Żadnego porozumienia pokojowego. Możemy przyjąć tylko kapitulację Rosji

Z Rosją możemy podpisać tylko jej kapitulację – powiedział w poniedziałek sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow.
Kijów. Mieszkańcy oglądają szczątki zniszczonego samolotu Ołeksij Daniłow: Żadnego porozumienia pokojowego. Możemy przyjąć tylko kapitulację Rosji
Kijów. Mieszkańcy oglądają szczątki zniszczonego samolotu / EPA/OLEG PETRASYUK Dostawca: PAP/EPA.

Jego zdaniem „żadnego porozumienia pokojowego z Rosją być nie może”. „Z Rosją możemy podpisać tylko jej kapitulację” – oświadczył Daniłow na antenie ukraińskiej telewizji.

Jak zwraca uwagę portal Ukrainska Prawda, Daniłow ocenił, że wojska rosyjskie nie są w stanie do 9 maja – jak według nieoficjalnych doniesień zaplanowano na Kremlu – zająć południa Ukrainy i dojść do granicy z nieuznawanym mołdawskim Naddniestrzem.

Sekretarz RBNiO powtórzył również za szefem ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryłem Budanowem, że w Rosji 9 maja może zostać ogłoszona powszechna mobilizacja; 9 maja obchodzony jest w tym kraju Dzień Zwycięstwa nad Niemcami hitlerowskimi w II wojnie światowej.

Daniłow, jak pisze agencja Interfax-Ukraina, wypowiedział się również krytycznie na temat Węgier, które „otwarcie mówią o swojej współpracy z Rosją”. Zdaniem Daniłowa Węgry „zostały uprzedzone przez Putina, że będzie napaść na nasz kraj (Ukrainę)”, a także „liczyły, że będą mogły zabrać część terytorium”. (PAP)

just/ ap/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe