„Powiedzieliśmy, że nie będziemy się pakowali w to g**no”. Bunt rosyjskich żołnierzy?

Ukraińskie siły opublikowały kolejną przechwyconą rozmowę telefoniczną rosyjskiego żołnierza, który opowiada o buncie całego oddziału pod Izium na wschodzie Ukrainy. – Traktują nas jak mięso armatnie. Pchają prosto pod ostrzał artyleryjski. To samobójstwo – słyszymy na nagraniu.
 „Powiedzieliśmy, że nie będziemy się pakowali w to g**no”. Bunt rosyjskich żołnierzy?
/ fot. YouTube

W skrócie, powiedzieliśmy, że nie będziemy się pakowali w to g**no, rozumiesz? Chcieliśmy odejść, ale oni nam nie pozwolili. Zaczęli nas straszyć, niemal zaprowadzili nas pod ścianę. Powiedzieli nam: „mamy rozkaz, by was zastrzelić” – słyszymy na nagraniu opublikowanym przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy.

Rozmówca następnie spytał żołnierza dlaczego odmówił dalszej walki. – Wysyłają nas prosto na front. To piekło! Używają nas jako mięsa armatniego... Tam jest dobrze wstrzelona ukraińska artyleria. Iść tam, prosto w ogień wroga, to samobójstwo – odparł Rosjanin.

„Co oczywiste, mówi logicznie. Ale powinien pomyśleć wcześniej: i to nie tylko o tym, czy warto było przyjeżdżać na front, ale w ogóle w Ukrainę” – podsumowują ukraińskie siły.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe