Ks. Isakowicz Zaleski w ostrych słowach o papieżu Franciszku. "Powinien odejść"

Najwyższy hierarcha Kościoła katolickiego naraził się na krytykę komentarzami wygłaszanymi na temat wojny na Ukrainie. Stwierdził m.in., że wybuch wojny nie jest winą wyłącznie elit rządzących Kremlem z prezydentem Władimirem Putinem na czele. Według papieża "wszyscy jesteśmy winni". Dobitnie o postawie Franciszka wyraził się ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski Ks. Isakowicz Zaleski w ostrych słowach o papieżu Franciszku.
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski / https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/98/JRKRUK_20130603_KS_TADEUSZ_ISAKOWICZ-ZALESKI_IMG_9191.jpg

Franciszek powinien odejść

– stwierdza ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski, duchowny oraz działacz społeczny.

Następca św. Piotra naraził się opinii publicznej przede wszystkim twierdzeniem, że "wszyscy jesteśmy winni" wybuchowi konfliktu na Wschodzie, a wspieranie Ukrainy dostawami broni może prowadzić do "niekontrolowanej eskalacji". Co więcej, papież nie ocenił, że to Federacja Rosyjska jest agresorem. Papież Franciszek podtrzymał też chęć wyjazdu do Moskwy i spotkania z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem, odrzucając przy tym zaproszenie sformułowane przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Dodał również, że ostatnie kroki NATO są "szczekaniem pod drzwiami Rosji".

Sądzę, że Franciszek powinien podać się do dymisji, nie tylko ze względu na stan zdrowia, lecz z uwagi na to, jaką prezentuje postawę wobec wojny. Papież usprawiedliwia agresję Rosji na Ukrainę i stawia znak równości między stronami konfliktu. Papież jako polityk wspiera Kreml i Putina.

– wytykał błędy ksiądz Isakowicz-Zaleski.

"Zaskakująca postawa" papieża

To nie pierwszy raz, kiedy duchowny krytykuje duchowego przywódcę katolików. Ksiądz negatywnie wypowiadał się także o pomyśle Franciszka, by krzyż podczas wielkopiątkowej drogi krzyżowej wspólnie niosły kobiety z Rosji i Ukrainy.

Postawa Franciszka jest zaskakująca i negatywna. Mówię to z wielką przykrością jako ksiądz katolicki uznający władzę papieską

– przekonywał katolicki duchowny.

CZYTAJ TEŻ: Rosjanie wdarli się na teren Azowstalu dzięki Ukraińcowi. MSW: Wiadomo, kto był zdrajcą

CZYTAJ TEŻ: Media: W Rosji płoną komendy uzupełnień. Młodzi Rosjanie nie chcą walczyć za Putina? [Video]

Przytoczył też naukę ojców Kościoła o wojnie sprawiedliwej i niesprawiedliwej. Jego zdaniem wojna prowadzona przez prezydenta Putina jest wojną niesprawiedliwą, ponieważ ma na celu zabór ziem innego państwa.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe