Dezerter Emil Czeczko pochowany "z honorami". Białoruska reżimowa organizacja twierdzi, że "został zamordowany"

Proreżimowa białoruska organizacja Systemowa Obrona Praw Człowieka poinformowała, że dezerter Emil Czeczko został pochowany.
Emil Czeczko Dezerter Emil Czeczko pochowany
Emil Czeczko / Screen YouTube

17 marca tego roku białoruski niezależny dziennikarz Taeusz Giczan podał na Twitterze informację o śmierci Emila Czeczki, dezertera z polskiej armii, który dostarczając fake newsów stał się w reżimowej Białorusi narzędziem propagandy. Czeczko miał się powiesić.

Czeczko miał zostać pochowany na polskim cmentarzu wojennym we wsi Dołhinów. W pogrzebie miał uczestniczyć katolicki ksiądz, trumna była przykryta polską flagą, a na grobie złożono wieńce w barwach Polski i Białorusi.

 

Śmierć Czeczki

Białoruski Komitet Śledczy wszczął w sprawie Czeczki śledztwo. Czeczko już przed śmiercią był związany z proreżimową organizacją Systemowa Obrona Praw Człowieka, która zorganizowała również pogrzeb.

- Nasze stanowisko jest takie, jak wcześniej: uważamy, że to było zabójstwo. Należy czekać na wyniki dochodzenia Komitetu Śledczego

- powiedział portalowi Zerkalo.io Dzmitryj Bielakow, szef organizacji


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe