„Zniszczył nas, niszczy Ukrainę, niszczy Rosję”. Oligarchowie chcą śmierci Putina?

Grozev jest pewien, że ludzie wokół rosyjskiego dyktatora rozważają nawet sposoby na ułatwienie jego śmierci.
Dziennikarz przekonuje, że wielu bliskich Putinowi nie spodziewało się, że rozpętana wojna rozprzestrzeni się na całą Ukrainę. Byli przekonani, że rosyjska inwazja zakończy się w Donbasie.
– Ostatnio słuchałem nagrania rozmowy bardzo bliskiego Putinowi oligarchy, który mówi innemu: „Lepiej, by Putin umarł, bo nas zniszczył, niszczy Ukrainę, niszczy Rosję”
– zdradza Grozev.
Kolejny dzień rosyjskiej inwazji
Trwa 72. dzień rosyjskiej inwazji. Rosjanie wznowili naloty w rejonie zakładów Azowstal w Mariupolu. Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres poinformował, że trwa trzeci etap ewakuacji ludności cywilnej z terenu kombinatu.
Narastają spekulacje, że 9 maja przy okazji tzw. Dnia Zwycięstwa prezydent Rosji Władimir Putin może ogłosić powszechną mobilizację, by nasilić ofensywę na Ukrainę. Niezależny analityk Kamil Galejew ocenia, że byłby to poważny błąd, który mógłby nawet wywołać rewolucję w Rosji.