„Próba siłowego przekroczenia granicy”. Straż Graniczna publikuje film

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze doszło do siłowej próby sforsowania polsko-białoruskiej granicy – informuje Straż Graniczna i publikuje materiał filmowy.
 „Próba siłowego przekroczenia granicy”. Straż Graniczna publikuje film
/ Screen YouTube Obiektyw Podlaskie24.pl

Jak donosi Straż Graniczna, wczoraj, 5 maja, o godz. 21.30 grupa kilkudziesięciu osób próbowała siłowo przekroczyć granicę z Białorusi do Polski na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Czeremsze.

Cudzoziemcy w rejon granicy zostali dowiezieni ciężarówkami przez białoruskie służby. Mieli ze sobą specjalnie skonstruowaną drabinę do pokonania concertiny

– czytamy na oficjalnej stronie Straży Granicznej. 

W trakcie ataku polskie patrole zostały obrzucone kamieniami i petardami przez białoruskich żołnierzy. Ostatecznie 7 cudzoziemcom udało się przejść na polską stronę (4 obywateli Afganistanu i 3 obywateli Syrii). Wszyscy zostali ujęci

– poinformowano w komunikacie. 

 

 

Rozporządzenie MSWiA

Do 30 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. Weszło ono w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.

Wcześniej, od 2 września do 30 listopada 2021 r., na tym terenie był wprowadzony stan wyjątkowy.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe