Region Mazowsze NSZZ "S" popiera strajkujących pracowników Sofidelu

„Prezydium Zarządu Regionu Mazowsze wzywa Zarząd Spółki Sofidel Sp. z o.o. do wznowienia rozmów ze stroną społeczną, realizacji słusznych postulatów Komitetu Strajkowego i nie doprowadzania do narastających strat ekonomicznych i społecznych w działalności Spółki” - napisali członkowie Prezydium Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ "Solidarność" w stanowisku przyjętym 6 maja. Pracownicy firmy Sofidel strajkują już drugi dzień.
Pracownicy Sofidel strajkują od 5 maja, fot. NSZZ
Pracownicy Sofidel strajkują od 5 maja, fot. NSZZ "S" Sofidel

"Trwający od 2 grudnia 2021 spór zbiorowy pomimo dobrej woli prowadzącej ten spór Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Sofidel Poland Sp. z o.o. oraz obecności mediatora nie doprowadził do porozumienia i na tym etapie zakończył się podpisaniem przez strony protokołu rozbieżności. Zarząd Spółki odpowiadając na oczekiwania strony pracowniczej zaproponował kwoty podwyżek daleko odbiegające od oczekiwań pracowników” - napisano w stanowisku Prezydium Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”. Dodano, że przy niskich zarobkach w tej firmie, takie działanie zarządu sprawiło, że pracownicy stali się zdeterminowani i większość z nich postanowiła przystąpić do strajku.

Przypomnijmy - pracownicy firmy domagają się wzrostu wynagrodzenia zasadniczego brutto od 1 stycznia 2022 roku o 600 zł brutto, a od lipca o dalsze 400 zł brutto. Drugą propozycją protestujących jest wzrost wynagrodzenia od 1 stycznia tego roku o 800 zł brutto.

O 6 rano 5 maja 2022 roku w zakładzie w Ciechanowie zastrajkowała pierwsza zmiana – ok. 68 osób. Potem do strajku dołączyli kolejni pracownicy.
- Kierownictwo zakładu zmarnowało trzyletni okres, kiedy obowiązywało poprzednie porozumienie. Nie wykorzystało tego czasu, by wyjść z ofertą podwyżek i wypracować rozwiązanie, które zadowoliłoby obie strony – przekonywał wczoraj Piotr Kurowski, przewodniczący organizacji związkowej NSZZ „Solidarność” w Sofidel Poland Sp. z o.o. Mówił, że obecnie w porównaniu z innymi przedsiębiorstwami branży, zarobki w Sofidelu są niskie. - Ludzie odchodzą z pracy i są zatrudniani gdzie indziej z otwartymi rękami – przekonywał.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nieoficjalnie: Pilne spotkanie Morawieckiego z Lewandowskim Wiadomości
Nieoficjalnie: Pilne spotkanie Morawieckiego z Lewandowskim

Jak poinformował dziennikarz sportowy Mateusz Borek, we wtorek Robert Lewandowski ma spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim.

Nie żyje gwiazda serii filmów „I kto to mówi” Wiadomości
Nie żyje gwiazda serii filmów „I kto to mówi”

Nie żyje znana aktorka Kirstie Alley. Jak poinformowała rodzina i jej agent, zmarła z powodu niedawno zdiagnozowanej choroby nowotworowej. Miała 71 lat.

Dramat pod Lublińcem. Nie żyją trzy osoby Wiadomości
Dramat pod Lublińcem. Nie żyją trzy osoby

Trzy osoby zginęły wskutek wypadku drogowego, do jakiego doszło we wtorek rano w miejscowości Boronów nieopodal Lublińca (woj. śląskie). Przyczepa samochodu ciężarowego z węglem uderzyła w auto osobowe, które znalazło się pod przyczepą. Zablokowana została droga nr 905.

Holenderskie media: Angela Merkel spada z piedestału Wiadomości
Holenderskie media: Angela Merkel spada z piedestału

„Ze względu na rozpętaną przez Rosję wojnę z Ukrainą była niemiecka kanclerz Angela Merkel spada z piedestału” – ocenia w poniedziałek holenderski dziennik „Trouw”. „Wojna Putina i kryzys energetyczny rodzą pytania o jej przywództwo” – dodaje gazeta.

Syn Wałęsy zabrany przez policję Wiadomości
Syn Wałęsy zabrany przez policję

Według informacji „Super Expressu” Sławomir Wałęsa, syn Lecha Wałęsy, został dziś rano zabrany przez policję z własnego domu.

Burza w reprezentacji Polski. Ważne dni dla Kuleszy i Michniewicza Wiadomości
Burza w reprezentacji Polski. Ważne dni dla Kuleszy i Michniewicza

Do końca roku powinna rozstrzygnąć się przyszłość trenera Czesława Michniewicza w reprezentacji Polski, a decyzję podejmie prezes federacji Cezary Kulesza. Media i kibice muszą uzbroić się w cierpliwość. PZPN raczej nie planuje, przynajmniej teraz, konferencji podsumowującej występ na mundialu.

Trwa rozładunek pierwszych czołgów K-2 i armatohaubic K-9 w porcie w Gdyni Wiadomości
Trwa rozładunek pierwszych czołgów K-2 i armatohaubic K-9 w porcie w Gdyni

W porcie w Gdyni trwa rozładunek pierwszych koreańskich czołgów K2 i armatohaubic K9, które wkrótce trafią na wyposażenie Wojska Polskiego – poinformowało w poniedziałek wieczorem na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wiadomości
Sensacja w Pałacu Buckingham. Książę William może złamać żelazną zasadę

W Pałacu Buckingham wrze. Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego serialu dokumentalnego Netfliksa „Harry i Meghan”. Brytyjskie media nie mają wątpliwości, że książę William tym razem nie będzie milczał.

Amerykańskie media: USA potajemnie ograniczyły zasięg wyrzutni HIMARS przekazanych Ukrainie Wiadomości
Amerykańskie media: USA potajemnie ograniczyły zasięg wyrzutni HIMARS przekazanych Ukrainie

USA potajemnie zmodyfikowały przekazane Ukrainie wyrzutnie artylerii rakietowej HIMARS, by uniemożliwić używanie ich do wystrzeliwania rakiet dalszego zasięgu – podał w poniedziałek „The Wall Street Journal”, powołując się na przedstawicieli amerykańskiej administracji.

Nie żyje legendarny trener Wiadomości
Nie żyje legendarny trener

Nick Bollettieri, były trener gwiazd tenisa takich jak Andre Agassi i Maria Szarapowa, zmarł w wieku 91 lat – poinformowała w poniedziałek IMG Academy, słynna szkoła tenisowa, którą ufundował w 1978 roku w Bradenton na Florydzie.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe