„Za Tuskiem nie idą inni politycy PO. Wydaje się być osamotnionym jeźdźcem”

„W tym momencie cała Platforma Obywatelska opiera się na jednym człowieku. Donald Tusk ruszył w Polskę i widać po nim pewną energię i chęć do działania. Jednak za nim nie idą inni politycy PO. Wydaje się być osamotnionym jeźdźcem na białym koniu, który wrócił i nie ma za nim żadnego dworu” - powiedział w Poranku „Siódma9” redaktor Łukasz Szpyrka („Interia Wydarzenia”).
 „Za Tuskiem nie idą inni politycy PO. Wydaje się być osamotnionym jeźdźcem”
/ PAP/Wojtek Jargiło

Pierwsza rozmowa piątkowego Poranka dotyczyła pomysłu Platformy Obywatelskiej na 20% podwyżki dla pracowników budżetowych. Zdaniem Łukasza Szpyrki liderowi PO brakuje wsparcia u większej części polityków tego ugrupowania.

„Bartłomiej Sienkiewicz, Paweł Kowal mają swoje zdanie i razem z Donaldem Tuskiem uznałbym ich za najważniejszych w Platformie od czasu wybuchu wojny. Jednak jest to ciągle za mało. Politycy PO powinni mówić w mediach społecznościowych, że dadzą nauczycielom, ratownikom medycznym i innym 20% podwyżki. Tego niestety nie ma, jest tylko Tusk, który praktycznie codziennie na konferencjach prasowych mówi, że PO miało dobry pomysł, a rząd go odrzucił. Nie wiadomo czy Polacy to kupią” - komentował rozmówca Marcina Fijołka.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe