"Duda oficjalnie uznał roszczenia terytorialne do Ukrainy". Odlot Miedwiediewa na Telegramie

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ogłosił na Telegramie, że Polska dokonała... rozbioru Ukrainy. "Maski opadły. Duda oficjalnie uznał roszczenia terytorialne do Ukrainy" - grzmi wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji.
Dmitrij Miedwiediew
Dmitrij Miedwiediew / Fot. Flickr/ Jürg Vollmer/ CC BY-SA 2.0

"Jest oczywiste, że to udawane braterstwo [z Polską - red.] nie przyniesie Ukraińcom niczego poza ostateczną utratą państwowości. Ale może właśnie tego oni chcą?" - pisze Miedwiediew na Telegramie.

"Maski opadły. Duda oficjalnie uznał roszczenia terytorialne do Ukrainy. Wybrał bardziej niż właściwą okazję do złożenia tego oświadczenia: Dzień Konstytucji RP" - bajdurzy były prezydent Rosji. Jego  zdaniem "samoświadomość narodowa Polaków została wyraźnie wzmocniona w obliczu epokowego kryzysu w sąsiednim państwie, zniszczonym przez spaczone rządy kijowskiego reżimu".

"A wraz z nią rosną apetyty terytorialne" - podkreśla Miedwiediew. Zdaniem byłego prezydenta Rosji, Zachodnia Ukraina będzie pożądanym nabytkiem dla Polski, ponieważ "pragnie ona restytucji terytorialnej, dokonywanej "pod pozorem wymownych słów o wiecznym braterstwie"".

"Ale potulny ukraiński sąsiad da się nabrać na wszystko w imię swoich złudnych marzeń o szczęśliwym życiu pod parasolem UE" - twierdzi Miedwiediew. Zaznaczył, że "nikt nie powinien się zbytnio ekscytować, ani też oddawać się próżnym marzeniom". 

"Niezależnie od tego, jakie magiczne zaklęcie stworzy Duda, chodzi o "de-facto aneksję zachodniej Ukrainy przez Polskę. Wody są testowane powoli, ale systematycznie. Widmowe bóle dawnej chwały, które dręczą Polaków od kilku stuleci, nie zniknęły. Zadanie jest proste: odzyskać upragnione historyczne ziemie, zasłaniając się agresywną antyrosyjską retoryką i kłamliwymi mantrami o wspólnym szczęściu z "bezgraniczną" Ukrainą. Pomścić liczne rozbiory Polski" - podsumował Miedwiediew.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe