"Albo będzie mobilizacja, albo przegramy tę wojnę. Aby pokonać Ukrainę, potrzebujemy 600-800 tysięcy ludzi"

Rob Lee jest doktorantem War Studies na King's College w Londynie, oraz pracownikiem naukowym Foreign Policy Research Institute, analitykiem wojskowości i byłym żołnierzem marines.
Zniszczony rosyjski najnowszy czołg T-90 M
Zniszczony rosyjski najnowszy czołg T-90 M / TT Defence of Ukraine

Analityk zwraca uwagę na kanał "RSOTM" na Telegramie "Reverse Side of The Medal". Jak twierdzi jest to kanał prowadzony przez członków tzw. "Grupy Wagnera" walczących obecnie na Ukrainie. A przede wszystkim zwraca uwagę na jeden z wpisów na bardzo popularnym kanale śledzonym przez prawie 270 tysięcy osób.

- A zatem: nie interesuje mnie to, co powiedział Wołodin. Albo nastąpi mobilizacja, albo przegramy wojnę. Aby pokonać Urkaine, potrzebujemy 600-800 tysięcy ludzi.

Kto twierdzi, że we współczesnych działaniach wojennych nie potrzeba wielu ludzi, opowiada bzdury. Bez względu na to, jaka broń precyzyjna jest dostępna, tylko piechota idzie pierwsza.

- czytamy na kanale

 

Zapewnienia Wołodina

W przestrzeni medialnej pojawiają się spekulacje na temat oficjalnego wypowiedzenia wojny Ukrainie przez Rosję, co mogłoby skutkować powszechną mobilizacją. Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin zapewnia, że w Rosji nie będzie powszechnej mobilizacji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe