"Dochodzimy do punktu, w którym porównanie z grypą staje się uzasadnione". Niedzielski o koronawirusie

W ostatnich latach świat przeorała epidemia koronawirusa.
Adam Niedzielski
Adam Niedzielski / (mr) PAP/Tomasz Gzell

Konsekwencje pandemii oraz działań podejmowanych przez rządy w ramach walki z nią, dotknęły państw na całym świecie. Lockdowny uderzyły w gospodarki, a przymus szczepień i inne ograniczenia covidowe doprowadziły do wybuchów społecznych w wielu krajach.

Od 16 maja tego roku stan epidemii w Polsce ma zostać przekształcony w stan zagrożenia epidemicznego. A Polska 

Pod koniec zeszłego tygodnia skorzystaliśmy z klauzuli siły wyższej i poinformowaliśmy Komisję Europejską i firmę Pfizer, że odmawiamy przyjmowania kolejnych szczepionek przeciw COVID-19 i odmawiamy wykonywania płatności za nie - mówił w kwietniu minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Koronawirus jak grypa

- Powoli dochodzimy do punktu w czasie, gdzie porównanie z grypą staje się coraz bardziej uzasadnione. Może to nie jest jeszcze pełna analogia, ale na pewno jesteśmy w takiej sytuacji, gdy w ostatnim miesiącu było więcej zakażeń na grypę niż zakażeń koronawirusem. Myślę, że na tym też polega przejście ze stanu pandemii do stanu endemii, kiedy to wiemy, że w naszym otoczeniu jest obecny wirus, ale jest już pod kontrolą, bo nie wywołuje takich skutków gospodarczych i społecznych jak w pandemii

- mówił wczoraj na antenie TVP minister zdrowia Adam Niedzielski


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe