Odmawiając Polsce funduszy na uchodźców UE chce pogorszyć stosunki polsko - ukraińskie? Saryusz - Wolski objaśnia mechanizm

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn zwrócił uwagę na prorosyjską propagandę w polskiej sieci, która ma służyć pogorszeniu stosunków polsko-ukraińskich.
Jacek Saryusz-Wolski Odmawiając Polsce funduszy na uchodźców UE chce pogorszyć stosunki polsko - ukraińskie? Saryusz - Wolski objaśnia mechanizm
Jacek Saryusz-Wolski / Screen YouTube

- W polskiej przestrzeni informacyjnej wciąż identyfikowana jest operacja informacyjna, której celem jest wpływanie na postawy Polaków wobec uchodźców z Ukrainy (...) Działania informacyjne mają na celu wytworzenie wśród Polaków potencjału buntu wobec pomagania uchodźcom z Ukrainy. Rosyjska propaganda kolportuje tezy, które wzmacniają antyukraińskie nastroje w PL.

- pisze Stanisław Żaryn

- Rosyjska info-wojna promuje antyukraińskie nastroje w PL oraz antypolskie na UA

> odmowa KE [Komisja Europejska - przyp. red.] /DE [Niemcy - przyp. red.] /FR [Francja - przyp. red.] finansów na uchodźców z UA [Ukrainy - przyp. red.] w PL [Polsce - przyp. red.]obiektywnie służy nastrojom antyukraińskim w PL

> szkodzi to PL, relacjom PL-UA, samej UA oraz polityce USA wobec wojny Rosji przeciw Ukrainie

(...)

Polityka KE/DE/FR głodzenia finansowego Polski i odmowy € na uchodźców zemści się na nich i wróci bumerangiem Osłabianie PL i przeszkadzanie zwycięstwu UA nad RU pogłębi strukturalny deficyt zbóż Wyzwoli to głód na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a to z kolei falę migracji do UE

- komentuje Jacek Saryusz Wolski

 

Głodzenie Polski

- inflacja wysoka, ludzie oszczędzają, uchodźcy z Ukrainy potrzebują pomocy, KE nie pomaga. Widać, że chce, by doszło do konfliktu Polaków z Ukraińcami, by nie dopuścić do strategicznego sojuszu Polski i Ukrainy, który by zmienił równowagę sił w Europie na naszą korzyść

- pisze z kolei szef Klubu Ronina Józef Orzeł

- Obiektywnie to tak działa: Głodzenie finansowe PL przez KE/DE/FR to gra nie tylko na zmianę pl rządu Odmowa € na uchodźców to też szkodzenie relacjom pl-ukr, najbliższemu sojusznikowi UA, jej samej i USA + cynizm wobec potrzeb humanitarnych uchodźców W morzu pięknosłowia

- komentuje Jacek Saryusz - Wolski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jeden z pierwszych Polaków deportowanych do Auschwitz na plakatach w Warszawie z ostatniej chwili
Jeden z pierwszych Polaków deportowanych do Auschwitz na plakatach w Warszawie

Jednym z symboli zagłady Polaków w KL Auschwitz jest pierwszy transport polskich więźniów politycznych, który deportowany został do tego obozu osiemdziesiąt trzy lata temu. Od 2006 r. decyzją Sejmu RP 14 czerwca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Zagłady.

Patryk Jaki: Doradzałbym naszej stronie więcej pokory z ostatniej chwili
Patryk Jaki: Doradzałbym naszej stronie więcej pokory

W rozmowie z red. Jackiem Prusinowskim na antenie Radia Plus europoseł Patryk Jaki apelował do "swojej strony" o docenienie przeciwnika, jakim jest obecna opozycja.

To wyłączna prerogatywa Prezydenta. Premier ostro reaguje na orzeczenie Sądu Najwyższego z ostatniej chwili
"To wyłączna prerogatywa Prezydenta". Premier ostro reaguje na orzeczenie Sądu Najwyższego

"Decyzja Sądu Najwyższego to kuriozalna próba zainstalowania w Polsce sędziokracji" – pisze na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do wtorkowej decyzji Sądu Najwyższego ws. ułaskawienia ministra Mariusza Kamińskiego.

Sąd nakazał wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów. Jest stanowisko rządu z ostatniej chwili
Sąd nakazał wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów. Jest stanowisko rządu

"Nie będzie zgody polskiego rządu na wstrzymanie wydobycia! Nie pozwolimy na utratę tysięcy miejsc pracy mieszkańców regionu" – informuje w mediach społecznościowych Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa. To reakcja na skandaliczny wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który swoim postanowieniem w praktyce nakazał wstrzymanie wydobycia w Kopalni Turów.

Andrzej Duda zapowiada złożenie projektu ustawy. Apeluję o niezwłoczne przyjęcie z ostatniej chwili
Andrzej Duda zapowiada złożenie projektu ustawy. "Apeluję o niezwłoczne przyjęcie"

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że w środę złoży projekt ustawy, który określi ramy współpracy między prezydentem, rządem, Sejmem i Senatem w kontekście przewodniczenia przez Polskę pracom Rady UE, co będzie miało miejsce w pierwszej połowie 2025 r. Zaapelował o niezwłoczne przyjęcie ustawy.

Oni są na dnie. Książę Harry po przybyciu do Londynu nie przebiera w słowach z ostatniej chwili
"Oni są na dnie". Książę Harry po przybyciu do Londynu nie przebiera w słowach

Brytyjski książę Harry oskarżył we wtorek przed sądem prasę tabloidową o podżeganie do nienawiści oraz o to, że przez jej ingerowanie w jego życie prywatne miał poczucie, iż nie może już nikomu ufać, co odbijało się na wszystkich aspektach jego życia.

Zaskakujące spotkanie Dworczyka i Nitrasa. Przepraszam, że go nie pobiłem z ostatniej chwili
Zaskakujące spotkanie Dworczyka i Nitrasa. "Przepraszam, że go nie pobiłem"

Dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej” Tomasz Żółciak opublikował na Twitterze zaskakujące zdjęcie, na którym widać spotkanie Michała Dworczyka i Sławomira Nitrasa. Politycy ewidentnie są w dobrych humorach, uśmiechają się, a Nitras poklepuje Dworczyka po plecach.

Zełenski: Skutki wysadzenia tamy w Nowej Kachowce będą znane za tydzień z ostatniej chwili
Zełenski: Skutki wysadzenia tamy w Nowej Kachowce będą znane za tydzień

Skutki wysadzenia w powietrze przez rosyjskie wojska tamy na Dnieprze w Nowej Kachowce, na południu Ukrainy, będą znane za tydzień, kiedy zacznie obniżać się poziom wody - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zniszczenie tamy w Nowej Kachowce. Pieskow zabiera głos z ostatniej chwili
Zniszczenie tamy w Nowej Kachowce. Pieskow zabiera głos

– Ukraina dokonała sabotażu w Kachowskiej Elektrowni Wodnej, co może mieć poważne konsekwencje dla mieszkańców regionu i środowiska – powiedział we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

WSA wydał postanowienie o wstrzymaniu wydobycia w kopalni Turów z ostatniej chwili
WSA wydał postanowienie o wstrzymaniu wydobycia w kopalni Turów

Europoseł PiS Anna Zalewska informuje na Twitterze, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał decyzję o wstrzymaniu wydobycia w strategicznej dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego kopalni w Turowie.

Emerytury
Stażowe