GP, czyli mecz Polska-Dania. Ekstraliga, czyli coś już wiadomo...

GP, czyli mecz Polska-Dania. Ekstraliga, czyli coś już wiadomo...

Wymarzony polski początek Grand Prix! Na skrzyżowaniu Chorwacji, Słowenii i Węgier – po stronie chorwackiej, ale do obu pozostałych państw jest kilka minut jazdy samochodem – w finale Polska wygrała z Danią 2-0. Przypomnę własne słowa, że w tym roku szczególnie mocni będą  - poza Polakami oczywiście- Duńczycy. Nie sprawdziła się jednak, póki co, prognoza Marka Cieślaka, że to Leon Madsen będzie głównym konkurentem Bartka Zmarzlika w walce o tytuł IMŚ. Na razie zawodzą Anglosasi z obu stron Atlantyku czy to Woffinden czy Lambert. Skądinąd Brytyjczyk ma początek sezonu taki jaki ma, co jest dużym bólem głowy dla Betardu Sparty Wrocław, ale o tym za chwilę. Świetne wrażenie pozostawił po występie w Gorican aktualny mistrz Europy (zresztą po raz drugi) Duńczyk Michelsen, co zresztą pośrednio pokazuje, jak ważną imprezą stał się Speedway European Championship czyli SEC, który zresztą siódmy rok z rzędu odbędzie się w tym roku pod moim Patronatem Honorowym. Wprowadzenie reguły, że zwycięzca SEC- IME ma automatyczną przepustkę do cyklu GP w następnym sezonie tylko zwiększyło prestiż tej imprezy.

Prognozowałem na łamach „Tygodnika Żużlowego” przed startem GP, że wierzę w podium ostatecznej klasyfikacji dla Maćka Janowskiego. Chorwackie Grand Prix potwierdza moją prognozę. Rzecz w tym, że „okręt flagowy” nadodrzańskiego klubu, rok w rok, od lat wygrywa pojedyncze turnieje GP, czasem nawet parę, regularnie staje na podium, ba, nawet lideruje klasyfikacji, by potem wpaść w jakąś czarną dziurę i stracić szansę nie tylko na tytuł mistrza świata, ale również medal. Oby tym razem było inaczej i oby jesienią na koniec Grand Prix było polskie podium – tak jak w zeszłym roku było rosyjskie, poza Zmarzlikiem. Oczywiście ktoś zaraz powie, że w GP 2022 na podium stała trójka obywateli Rzeczpospolitej – cóż, też będzie miał rację, ale wszczynanie na ten temat dyskusji od nowa – w wiadomym kontekście - sensu nie ma.

 

Po czterech kolejkach najmocniejszej ligi świata nie można jeszcze układać tabeli końcowej, ale pewne tendencje są widoczne. Lublin potwierdza, że będzie bił się o „Majstra” . Wrocław zaskakuje „in minus”, ale nie oznacza to wcale, aby w fazie play-offów nie przystąpił do skutecznego szturmu na podium. Jeszcze wiele się może bowiem zmienić zarówno co do formy poszczególnych zawodników, jak i ich dyspozycji zdrowotnej w tak kontuzjogennym sporcie, jakim jest żużel.

 

Na koniec wreszcie refleksja dość oczywista, że przedsezonowe przesądzanie z góry, jaka będzie „szósta” w play-offach, -bez Grudziądza i bez Ostrowa Wielkopolskiego - może okazać się blamażem dla tych, którzy takie prognozy kreślili.

 

Jeszcze jedno słowo o pierwszej lidze: bardzo się ciekawie ja ogląda w tym sezonie…

 

Na koniec zapraszam dziś wszystkich do Bydgoszczy, gdzie pod moim Patronatem Honorowym odbędzie się – tak jak wszystkie na polskiej ziemi od 2016 roku drużynowe występy Biało– Czerwonych - mecz towarzyski reprezentacji Polski. Tym razem z Resztą Świata. Dla trenera Dobruckiego to dobry poligon doświadczalny…

 

*tekst ukazał się na portalu interia.pl (03.05.2022)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE Wiadomości
Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE

To, co w tym momencie proponują unijni urzędnicy, doprowadzi do tego, że Europa zostanie uzależniona tym razem od Chin, a europejskie społeczeństwo zubożeje - powiedziała na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" była premier, europoseł PiS Beata Szydło.

Wiadomości
Czym jest przeszczep włosów i kiedy jest stosowany?

Podstawowym wskazaniem do wykonania przeszczepu włosów jest ich utrata z przyczyn naturalnych, dolegliwości związanych z chorobą albo urazem. Brak naturalnych włosów stanowi duży problem dla osób płci obojga, zwłaszcza w młodszym wieku. Obecnie coraz częściej zdarzają się choroby wywołujące wypadanie włosów, dużo więcej jest też przypadków nadmiernego wypadania włosów spowodowanego stresem, zaburzeniami gospodarki hormonalnej czy stosowaniem niewłaściwych preparatów do pielęgnacji.

„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją Wiadomości
„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją

– Uwielbiam głębię, wyrafinowanie, ambicję tej historii i jej warstwę wizualną. To produkt na naprawdę wysokim poziomie – tak skomentował grę komputerową Cyberpunk 2077 wyprodukowaną przez polskie studio aktor Keanu Reeves.

Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej Wiadomości
Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej

W niedzielę media obiegły przykre wiadomości. Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych niespodziewanie zrezygnował z konkursu w norweskim Vikersund i powrócił do Polski. Szybko okazało się, co było tego powodem.

Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka Wiadomości
Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka

Ważny ukraiński polityk w ostrych słowach zareagował na komentarz byłego szefa MON za czasów rządu PO-PSL, a obecnie wiceprzewodniczącego Platformy Tomasza Siemoniaka.

„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim Wiadomości
„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim

Donald Tusk podobnie jak wielu innych polityków rozpoczął objazdy po Polsce w ramach kampanii przedwyborczej. Tym razem odwiedził Wodzisław Śląski, by podczas spotkania z mieszkańcami wygłosić m.in. postulaty swojej partii.

Szokujące słowa Bilewicza. „Polska jest winna Niemcom przeprosiny” Wiadomości
Szokujące słowa Bilewicza. „Polska jest winna Niemcom przeprosiny”

„Nie zgadzam się. Polska jest coś winna Niemcom. Jest winna Niemcom przeprosiny” – zareagował na wpis partii Razem dr Michał Bilewicz, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, psycholog społeczny z Wydziału Psychologii UW i kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami.

Obajtek wygrał w sądzie z „Wyborczą”. Czeka na sprostowanie Wiadomości
Obajtek wygrał w sądzie z „Wyborczą”. Czeka na sprostowanie

Daniel Obajtek opublikował w mediach społecznościowych post, w którym oznajmił, że wygrał proces sądowy z redaktorem naczelnym portalu wyborcza.pl. Po prawie dwóch latach oczekiwania zapadł korzystny dla prezesa PKN Orlen wyrok I instancji.

Nie żyje były poseł i działacz opozycji w czasach PRL-u Wiadomości
Nie żyje były poseł i działacz opozycji w czasach PRL-u

W środę w wieku 65 lat zmarł Andrzej Zarębski – był m.in. działaczem opozycji demokratycznej czasów PRL, współzałożycielem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, rzecznikiem rządu Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz posłem na Sejm RP.

Rosjanie mają poważny problem? Ich żołnierze nie będą zadowoleni Wiadomości
Rosjanie mają poważny problem? Ich żołnierze nie będą zadowoleni

Z większości rosyjskich regionów, a także z okupowanego przez Rosję Krymu napływają doniesienia o coraz poważniejszych problemach z wypłatami dla żołnierzy walczących w armii agresora; skala tego zjawiska nasiliła się w marcu – poinformował w środę portal Ukrainska Prawda za niezależnym rosyjskim portalem Wiorstka.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe