List gończy za podejrzanym o brutalne morderstwo dziennikarza TVN. Policja ujawnia nazwisko i wizerunek

Dziennikarz TVN, Paweł K., został zamordowany w nocy z 26 na 27 marca. Chorzowska prokuratura wydała list gończy za głównym podejrzanym w tej sprawie – Kamilem Żyłą, a Sąd Rejonowy w Chorzowie zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.
 List gończy za podejrzanym o brutalne morderstwo dziennikarza TVN. Policja ujawnia nazwisko i wizerunek
/ grafika własna

Chorzowscy policjanci poszukują Kamila Żyły, podejrzanego o dokonanie zabójstwa człowieka. Chorzowska prokuratura wydała za poszukiwanym list gończy, a Sąd Rejonowy w Chorzowie zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Apelujemy do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu, o kontakt z Policją, osobisty albo telefoniczny, pod numerem 47 85 452 55 lub 112

– czytamy na oficjalnej stronie chorzowskiej policji. 

Zaatakowany w aucie

Do tragedii doszło w Katowicach w nocy z 26 na 27 marca. 29-letni dziennikarz został zaatakowany w aucie podczas postoju na parkingu. Mężczyzna zmarł od ran zadanych nożem. Zabójca zadał mu kilkadziesiąt ciosów.

Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje o poszukiwanym proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z policjantami z chorzowskiej komendy pod numerem 47 85 452 55 lub z najbliższą jednostką Policji – numer 112.

Kamil Żyła, za którym sąd wydał list gończy, jest poszukiwany na podstawie art. 148 § 1 Kodeksu karnego: Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe