„Nie wygląda za dobrze”. Co dzieje się z Władimirem Putinem? Ten szczegół przykuł uwagę

Coraz częściej publicznym wystąpieniom Władimira Putina towarzyszą spekulacje na temat jego stanu zdrowia. Na przemówienie prezydenta Rosji podczas obchodów Dnia Zwycięstwa czekał cały świat. Tymczasem jedynym zaskoczeniem były nie jego słowa, a wygląd i zachowanie.
 „Nie wygląda za dobrze”. Co dzieje się z Władimirem Putinem? Ten szczegół przykuł uwagę
/ PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL

Tegoroczne przemówienie podczas obchodzonej w Rosji Defilady Zwycięstwa w rocznicę zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami Putin poświęcił wojnie na Ukrainie. Prezydent Rosji powtórzył główne tezy rosyjskiej propagandy o tym, że Rosja rzekomo „nie miała wyjścia”, a rozpoczynając wojnę, „broniła siebie”.

Zamiast na słowach prezydenta Rosji skupiono się na jego wyglądzie. Władimir Putin na Placu Czerwonym zjawił się ubrany w czarną kurtkę, a tym, co rzucało się w oczy, była pulchna twarz 69-letniego przywódcy i nieco bardziej niż zazwyczaj zaokrąglona sylwetka.

Zdaniem dziennikarza TVN24 Mateusza Lachowskiego to właśnie na tym skupiają się Ukraińcy. 

– Były komentarze, że przytył, że nie wygląda za dobrze fizycznie, może ta wojna go w jakiś sposób tak męczy

– mówił dziennikarz.

Ten szczegół zwrócił uwagę

Podczas Dnia Zwycięstwa w Moskwie Władimir Putin machał do ludzi jedynie lewą ręką i nią też składał kwiaty. Uwagę przykuł również fakt, że składał goździki przed pomnikami ofiar II wojny światowej pochodzących z ukraińskich miast.

 

 

Portal wp.pl przypomina, że spekulacje o chorobie Władimira Putina pojawiły się już kilka lat temu. W 2016 r. portal abcZdrowie pisał o sztywnej prawej ręce prezydenta Rosji. Zwracano wtedy uwagę, że Putin swobodnie macha lewą dłonią, podczas gdy prawa ręka pozostaje nieruchoma.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe