„Żałosny dyktator. Putin musi odejść”. Bunt rosyjskich dziennikarzy. Musieli uciekać z Rosji

Na odważny protest zdecydowali się dziennikarze jednego z największych rosyjskich portali Lenta.ru z inspiracji Jegora Poliakowa i Aleksandry Mirosznikowej.
Władimir Putin „Żałosny dyktator. Putin musi odejść”. Bunt rosyjskich dziennikarzy. Musieli uciekać z Rosji
Władimir Putin / EPA/MAXIM SHIPENKOV Dostawca: PAP/EPA

Na jednym z największych rosyjskich portali Lenta.ru z ich inspiracji opublikowano w jednym momencie serię krytycznych wobec Władimira Putina i obecnej polityki Kremla artykułów. Teksty były dostępne krótko, dopóki nie zostały zdjęte, jednak nadal można się z nimi zapoznać za pomocą dostępnych w internecie narzędzi odzyskiwania archiwalnych treści.

 

„Żałosny dyktator”

W artykułach można było przeczytać, że „Putin zamienił się w żałosnego, paranoicznego dyktatora” oraz że „(…) rozpętał największą wojnę XXI wieku”. Oto pozostałe tytuły: „Rosyjska elita okazała się żałośnie słaba”, „Władze rosyjskie zabroniły dziennikarzom mówienia prawdy”, „Rosja całkowicie zniszczyła Mariupol”, „Rosja grozi zniszczeniem całego świata”, „Łatwiej jest ukryć porażkę gospodarczą wojną”, „Putin musi odejść. Rozpętał bezsensowną wojnę i prowadzi Rosję w historyczną niepamięć”.

Autorzy zachęcali czytelników do kopiowania artykułów, przewidując, że zostaną szybko usunięte. Sprawa stała się głośna w mediach społecznościowych.

Poliakow i Mirosznikowa mają się już znajdować poza Rosją.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe