Najnowszy TS: Co może grozić politykowi za niewypełnienie rejestru korzyści? W praktyce nic?

Takie pytanie zadaje Maciej Maciej Chudkiewicz. Tematem numeru jest nadobywatel polityk. „Klasa polityczna od zawsze doskonale radzi sobie w każdych warunkach. Także dziś, w czasach wolności gospodarczej i ogólnego dobrobytu, na polityków czeka jeszcze większa wolność i jeszcze więcej dobrobytu niż dla nas wszystkich” – pisze autor.
 Najnowszy TS: Co może grozić politykowi za niewypełnienie rejestru korzyści? W praktyce nic?
/ TS
Ponadto w numerze:
Biały człowiek odchodzi

„Dziś już nie można twierdzić, że chrześcijaństwo jest przede wszystkim religią białego człowieka, gdyż po zebraniu wszystkich danych okazuje się, że statystyczny chrześcijanin jest kobietą z Brazylii lub Nigerii albo młodym człowiekiem z Chin” - pisze ks. Marcin Dąbrowski.

Mają finansować zdychającą spółkę
Byli pracownicy sieci Praktiker Polska wzywani są do zapłaty odszkodowania na rzecz spółki. Sprawa dotyczy ponad 200 osób. O sprawie pisze Izabela Kozłowska

Chłopcy do bicia
Władze austriackie zadeklarowały przyjęcie 50 osób. Dotychczas tego nie wykonały i temat przycichł. Dlatego tupanie Komisji Europejskiej uważam za celową propagandę, która ma za zadanie zastraszyć między innymi polski rząd – mówi „TS” Bolesław Piecha, eurodeputowany z PiS. Szerzej o sprawie uchodzców i emgrantów w UE w artykule Izabeli Kozłowskiej.

Okręt laurowego wieńca (Garland)
„Był jedynym okrętem Polskiej Marynarki Wojennej noszącym obcą nazwę. Pierwszym, który w czasie II wojny światowej zawinął do radzieckiego portu, udowadniając, że Polska wciąż istnieje, bo na oceanach są statki i okręty pod polską banderą, a ich pokłady są wolnym terytorium Rzeczpospolitej” - pisze Leszek Masierak.  

Katalońskie marzenie
Najbogatsza obecnie prowincja Hiszpanii chce zostać samodzielną republiką – 1 października ma się odbyć referendum w tej sprawie. Więcej w artykule  Leszeka Masieraka.

Korzystasz, to płać
„W Kanadzie składki członkowskie są potrącane przez pracodawcę od wszystkich pracowników objętych układem zbiorowym wynegocjowanym przez związek zawodowy, niezależnie od tego, czy są, czy nie są jego członkami” - pisze Dariusz Witold Kulczyński.

W numerze także felietony: Jana Pietrzaka, Mieczysława Gila, Pawła Janowskiego, Cezarego Krysztopy, Marka Jana Chodakiewicza i Rafała Górskiego.

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe