"Polski hymn został napisany krwią przez Lecha Wałęsę na ścianie więziennej celi". Historia alternatywna? [VIDEO]

W jednym z teleturniejów w którymś z anglojęzycznych krajów uczestnik popisał się znajomością "alternatywnej" historii Polski.
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa / Flickr/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland

W teleturnieju w jednym z anglojęzycznych krajów, pojawił się polski wątek. I to pojawił się w sposób, który mógłby samych Polaków mocno zszokować.

Prowadzący zadał uczestnikom pytanie, o słowa hymnu, które zostały spisane krwią na ścianie więziennej celi. Wśród odpowiedzi, a hymn którego kraju chodzi, znalazła się Polska.

Odpowiedzią "błysnął" jeden z uczestników, deklarujący znajomość historii naszego kraju. Odpowiedział on, że krajem ze słowami hymnu wypisanymi na murach więziennej celi jest właśnie Polska.

Co więcej, uczestnik przytoczył całą "historię" powstania rzekomego hymnu. Miał je wypisać na ścianie więziennej celi ... Lech Wałęsa, który w dodatku miał być hydraulikiem.

Po upadku komunizmu więzienna "twórczość" pierwszego, niekomunistycznego prezydenta miała stać się po upadku komunizmu słowami polskiego.

Jak się jednak okazało, w historię o Lechu Wałęsie nie wierzył sam jej autor. Po prostu konwencja teleturnieju była taka, że uczestnik musiał oszukać innych graczy swoją historią.

Ostatecznie, pozostali gracze nie dali się nabrać na historię o hymnie autorstwa Lecha Wałęsy. Jednak sam jej autor do końca został przekonany, że Wałęsa był ... hydraulikiem.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe