Prawda, wolność, solidarność – wakacyjne spotkania z ks. Jerzym Popiełuszką

Muzeum księdza Jerzego Popiełuszki i Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej zapraszają młodzież szkół średnich oraz nauczycieli historii i religii do udziału w drugiej ogólnopolskiej szkole letniej poświęconej osobie legendarnego duszpasterza Solidarności.
ks. Jerzy Popiełuszko podczas spotkania z robotnikami Stoczni Gdańskiej Prawda, wolność, solidarność – wakacyjne spotkania z ks. Jerzym Popiełuszką
ks. Jerzy Popiełuszko podczas spotkania z robotnikami Stoczni Gdańskiej / wikipedia/CC BY-SA 3.0

 

Zespoły składające się z ucznia i nauczyciela w dniach od 3 do 7 sierpnia wezmą udział w licznych wykładach, warsztatach, spotkaniach ze świadkami i pokazach filmowych. Będą także współzawodniczyć w grze miejskiej podążając po Warszawie szlakiem księdza Jerzego i solidarności. 

- Ideą Szkoły Letniej jest przekazywanie wartości obecnych w historii księdza Jerzego Popiełuszki i w etosie Solidarności, które dziś tak bardzo potrzebne są uczniom starającym się odróżnić dobro od zła i wolność od niewoli – powiedział koordynator wydarzenia Paweł Kęska.

Udział w szkole letniej zapowiedzieli m.in. wybitni historycy – prof. Jan Żaryn i prof. Rafał Łatka, świadkowie strajku w Hucie Warszawa w 1980 r. oraz przedstawiciel rodziny Popiełuszków. Większość zajęć dla uczniów i nauczycieli będzie prowadzona osobno z dostosowaniem poziomu wiedzy i metodyki. Nauczyciele dodatkowo będą mogli zyskać cenne narzędzia dydaktyczne. Część zajęć odbędzie się w dawnym mieszkaniu księdza Jerzego oraz w Muzeum jego imienia. Specjalne miejsce w programie szkoły letniej przeznaczone jest na grę miejską przebiegającą warszawskimi śladami księdza Jerzego Popiełuszki.

Warunkiem udziału w szkole letniej jest napisanie przez ucznia krótkiej pracy literackiej. W przypadku dużej liczby zgłoszeń o kwalifikacji będzie decydował konkurs uczniowskich prac. 

Szczegółowe informacje na stronie: http://muzeumkspopieluszki.pl/szkola-letnia/

pk / Warszawa


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe