„Leć do Rzymu i spotkaj się z nim!”. Księża odpowiadają Madonnie

Kilka dni temu Madonna, gwiazda muzyki pop, zadeklarowała w mediach społecznościowych, że pragnie spotkać się z papieżem i porozmawiać o „ważnych sprawach”. Na wpis piosenkarki odpowiedziało kilku kapłanów.
Madonna Rebel Heart Tour 2015 - Sztokholm „Leć do Rzymu i spotkaj się z nim!”. Księża odpowiadają Madonnie
Madonna Rebel Heart Tour 2015 - Sztokholm / wikipedia/CC BY-SA 2.0 fot. chrisweger

 

„Witaj papieżu Franciszku – jestem dobrą katoliczką. Przysięgam! To znaczy, nie przysięgam! Minęło kilkadziesiąt lat od mojej ostatniej spowiedzi. Czy moglibyśmy kiedyś spotkać się i porozmawiać o ważnych sprawach?” – pytała w ubiegły czwartek Madonna.


„Byłam ekskomunikowana trzy razy. To nie wydaje się fair. Z poważaniem, Madonna” – dodała.

Na internetowy wpis skierowany do papieża zareagowało kilku księży.

„Nie wiem, czy Papież sam może się z tobą spotkać, ale mogę znaleźć księdza w pobliżu miejsca, w którym przebywasz, by ci pomógł. Po prostu napisz do mnie, jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania” – zadeklarował amerykański ksiądz Matthew P. Schneider.

„Cześć Madonno. Jestem księdzem katolickim. Czy wiesz, co oznacza ekskomunika? Tylko sprawdzam… Modlę się za ciebie!” – skomentował z kolei meksykański duchowny ks. Guillermo Serra.

Po serii negatywnych odpowiedzi na powyższy komentarz ksiądz dodał:

„Właściwie mój komentarz jest pozytywny. Nie jestem pewien, czy ona wie, co to znaczy. Spotkałem wielu ludzi, którzy uważali, że są ekskomunikowani, ale nie byli” – stwierdził.

Część internautów zarzuciła piosenkarce, że nie można być ekskomunikowanym trzy razy tylko raz. Teoretycznie wydaje się jednak, że ekskomunika mogłaby być zdjęta i nałożona powtórnie. Czy jednak Madonna rzeczywiście została ekskomunikowana – nie wiadomo.

„Madonno, jeśli twoje serce potrzebuje pokoju, Bóg już postawił w nim pierwszy krok, aby je odzyskać. Nigdy nie jest za późno na powrót do Jezusa, który cię kocha. Jesteś jego córką przez chrzest w wierze katolickiej. Modlę się za Ciebie” – napisał ks. Jorge Enrique Mújica, szef hiszpańskojęzycznej katolickiej agencji prasowej Zenit News Agency.

„Leć do Rzymu i spotkaj się z nim! Wydaje się to bardzo możliwe i jestem pewien, że spodoba mu się Twoja wizyta” – uznał franciszkanin z Sudanu Płd. o. Leonardo Pinto.

Czy spotkanie z papieżem Franciszkiem dojdzie do skutku i czy Madonna wytrwa z chęci powrotu do Kościoła, czas pokaże.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe