Polski europoseł bez ogródek: Europarlament musi zostać zlikwidowany

Europoseł z ramienia PiS Ryszard Legutko stwierdził, że Parlament Europejski bardziej angażuje się w oskarżanie Polski i Węgier o łamanie praworządności niż kwestię wojny na Ukrainie. Dlatego polityk podał w wątpliwość sens istnienia Europarlamentu.
Sala plenarna Parlamentu Europejskiego Polski europoseł bez ogródek: Europarlament musi zostać zlikwidowany
Sala plenarna Parlamentu Europejskiego / Flickr / European Parliament / CC BY 2.0

Na początku maja Europarlament przyjął rezolucję, w której wzywa Radę Europejską oraz Komisję Europejską do dalszego naciskania na Polskę i Węgry w związku z rzekomym „pogorszeniem się wartości UE w tych państwach”. Europarlament żąda zablokowania dla Polski i Węgier pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Bez nich Rzeczpospolita nie będzie w stanie zrealizować Krajowego Planu Odbudowy. Politycy unijni żądają od Polski likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Wśród europosłów z Polski, którzy poparli wymierzoną w Polskę rezolucję, znaleźli się Danuta Hübner z PO, eurodeputowani Lewicy: Leszek Miller, Marek Belka, Robert Biedroń i Łukasz Kohut. „Za” głosowały również znana z kontrowersyjnych poglądów Sylwia SpurekRóża Gräfin von Thun und Hohenstein.

Eurodeputowany: Patologią jest brak odpowiedzialności unijnych polityków przed obywatelami, za których decydują

Całą sprawę w wywiadzie dla portalu niezależna.pl omówił prof. Ryszard Legutko. Wskazał, że Europarlament de facto przed nikim nie jest odpowiedzialny.

– Dlatego europosłowie mogą szaleć. Jeżeli mamy około siedmiuset posłów, a mniej więcej pięćdziesięciu pochodzi z Polski, to łatwo obliczyć, że sześciuset pięćdziesięciu posłów wypowiada się o naszym społeczeństwie bez żadnej odpowiedzialności przed tym społeczeństwem

– krytykował eurodeputowany

Zaznaczył, że idea parlamentaryzmu polega na wybieraniu przedstawicieli, którzy odpowiadają przed narodem. Określił również działania wskazanych europosłów z Polski kontynuowaniem działań targowiczan

– Ileś tam set ludzi z różnych krajów może sobie cokolwiek mówić o Polsce zupełnie nieodpowiedzialnie. Domagać się czegokolwiek. „Hulaj dusza”. Wszystko można zrobić i powiedzieć

– zauważył profesor.

Jak wyleczyć tę chorobę?

Polityk wskazał prostą receptę na rozwiązanie powyższych problemów – likwidację unijnego parlamentu.

– Parlament może istnieć w państwie. Unia nie jest państwem, więc nie może istnieć parlament

– przekonywał europoseł.

CZYTAJ TEŻ: Doda wyda na Marylę Rodowicz dziesiątki tysięcy złotych? Zaskakujący pomysł piosenkarki

CZYTAJ TEŻ: Skandal w Niemczech: Lufthansa odmówiła lotu Żydom. Teraz przeprasza

Wyliczył też strukturalne patologie istniejące w systemie administracyjnym Unii Europejskiej. Wskazał takie bolączki jak samowola unijnych urzędników wynikająca z braku odpowiedzialności przed obywatelami oraz zdominowanie UE przez polityków lewicy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Na pewno wszyscy czują żal. Apoloniusz Tajner o dramacie Dawida Kubackiego Wiadomości
"Na pewno wszyscy czują żal". Apoloniusz Tajner o dramacie Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki w ostatnich dniach przeżywa trudne chwile. Na początku bieżącego tygodnia skoczek poinformował o swojej rezygnacji z dalszych występów w PŚ. 33-latek swoją decyzję uzasadnił dramatycznym stanem zdrowia żony. Teraz głos w tej sprawie zabrał Apoloniusz Tajner.

Ważny apel żony Kamila Stocha. Napisała, jak można pomóc Wiadomości
Ważny apel żony Kamila Stocha. Napisała, jak można pomóc

Żona Kamila Stocha - Ewa Bilan-Stoch dodała wpis na Twitterze. W mediach społecznościowych zaapelowała do fanów, którzy mają taką możliwość, o oddawanie krwi.

Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE Wiadomości
Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE

To, co w tym momencie proponują unijni urzędnicy, doprowadzi do tego, że Europa zostanie uzależniona tym razem od Chin, a europejskie społeczeństwo zubożeje - powiedziała na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" była premier, europoseł PiS Beata Szydło.

Wiadomości
Czym jest przeszczep włosów i kiedy jest stosowany?

Podstawowym wskazaniem do wykonania przeszczepu włosów jest ich utrata z przyczyn naturalnych, dolegliwości związanych z chorobą albo urazem. Brak naturalnych włosów stanowi duży problem dla osób płci obojga, zwłaszcza w młodszym wieku. Obecnie coraz częściej zdarzają się choroby wywołujące wypadanie włosów, dużo więcej jest też przypadków nadmiernego wypadania włosów spowodowanego stresem, zaburzeniami gospodarki hormonalnej czy stosowaniem niewłaściwych preparatów do pielęgnacji.

„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją Wiadomości
„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją

– Uwielbiam głębię, wyrafinowanie, ambicję tej historii i jej warstwę wizualną. To produkt na naprawdę wysokim poziomie – tak skomentował grę komputerową Cyberpunk 2077 wyprodukowaną przez polskie studio aktor Keanu Reeves.

Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej Wiadomości
Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej

W niedzielę media obiegły przykre wiadomości. Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych niespodziewanie zrezygnował z konkursu w norweskim Vikersund i powrócił do Polski. Szybko okazało się, co było tego powodem.

Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka Wiadomości
Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka

Ważny ukraiński polityk w ostrych słowach zareagował na komentarz byłego szefa MON za czasów rządu PO-PSL, a obecnie wiceprzewodniczącego Platformy Tomasza Siemoniaka.

„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim Wiadomości
„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim

Donald Tusk podobnie jak wielu innych polityków rozpoczął objazdy po Polsce w ramach kampanii przedwyborczej. Tym razem odwiedził Wodzisław Śląski, by podczas spotkania z mieszkańcami wygłosić m.in. postulaty swojej partii.

Szokujące słowa Bilewicza. „Polska jest winna Niemcom przeprosiny” Wiadomości
Szokujące słowa Bilewicza. „Polska jest winna Niemcom przeprosiny”

„Nie zgadzam się. Polska jest coś winna Niemcom. Jest winna Niemcom przeprosiny” – zareagował na wpis partii Razem dr Michał Bilewicz, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, psycholog społeczny z Wydziału Psychologii UW i kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami.

Obajtek wygrał w sądzie z „Wyborczą”. Czeka na sprostowanie Wiadomości
Obajtek wygrał w sądzie z „Wyborczą”. Czeka na sprostowanie

Daniel Obajtek opublikował w mediach społecznościowych post, w którym oznajmił, że wygrał proces sądowy z redaktorem naczelnym portalu wyborcza.pl. Po prawie dwóch latach oczekiwania zapadł korzystny dla prezesa PKN Orlen wyrok I instancji.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe