„Babcia Kasia” otrzyma nagrodę na wniosek warszawskich radnych PO? Zaskakujące informacje

Stołeczni radni PO ustalili, że złożą wniosek o przyznanie K. Augustynek «Babci Kasi» Nagrody m.st. Warszawy – twierdzi jeden z dziennikarzy „Wprost”. Wartość nagrody, którą mogłaby dostać Katarzyna A., robi wrażenie.
"Babcia Kasia" usiłuje zakłócać obchody XI Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej / fot. Screen TT Samuel Pereira

Nieoficjalnie: stołeczni radni PO ustalili, że złożą wniosek o przyznanie «Babci Kasi» Nagrody m.st. Warszawy. Nagrodzeni w przeszłości to m.in. G. Holoubek, J. Machulski, T. Konwicki, ks. J. Twardowski, N. Andrycz, A. Strejlau” – napisał w środę w mediach społecznościowych dziennikarz „Wprost” Dariusz Grzędziński.

W ostatnich dniach do warszawskiego sądu rejonowego wpłynął już 15. akt oskarżenia skierowany przeciwko Katarzynie A. przez prokuraturę. Serwis tvp.info przypomina, że jedynie w ubiegłym tygodniu kobieta krzyczała do jednego z policjantów: „Homokomando ci się nie podoba? Pedałem jesteś, że ci się homokomando nie podoba?”.

ZOBACZ WIDEO: „Babcia Kasia” krzyczy do policjantów: „Skur*ielu!”; „Ped*łem jesteś”?

Warto także zaznaczyć, że „Babcia Kasia” była już nominowana do ubiegłorocznej edycji plebiscytu Warszawianka Roku. Była przedstawiana jako osoba walcząca o „szacunek i tolerancję”.

Nagroda dla „Babci Kasi”

„Nagroda m.st. Warszawy może wiązać się z jednoczesnym przyznaniem kwoty pieniężnej albo nagrody rzeczowej i nie może przekraczać wysokości pięciokrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto, określonego dla Warszawy w miesiącu poprzedzającym przyznanie Nagrody, z możliwością zaokrąglenia do 100 (stu) złotych w górę” – czytamy na stronie władz miasta Warszawy.

„Dodatkowo nagrodzony otrzymuje: statuetkę i znaczek Syreny Warszawskiej, w trybie określonym w regulaminie. Środki finansowe na Nagrody uwzględnia się corocznie w budżecie m.st. Warszawy” – dodano.

Według informacji tvp.info przeciętne wynagrodzenie za grudzień 2021 w Warszawie dobiło do 8058 zł brutto. W takim przypadku nagroda dla Katarzyny A. może wynosić nawet 40 tys. zł.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe