„Kosztowałoby to setki milionów dolarów”. Węgry stawiają warunki ws. poparcia unijnego embarga na rosyjską ropę

Minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó poinformował w nagraniu opublikowanym na Facebooku, że Budapeszt mógłby się zgodzić na proponowane przez Komisję Europejską embargo na rosyjską ropę. Aby do tego doszło, wymienił jednak szereg warunków.
 „Kosztowałoby to setki milionów dolarów”. Węgry stawiają warunki ws. poparcia unijnego embarga na rosyjską ropę
/ PAP/EPA/Vivien Benko Cher / Hungarian PM's Press Office HANDOUT

Szijjártó przekazał, że Węgry dały Komisji Europejskiej „jasno do zrozumienia”, że mogą zagłosować za embargiem na rosyjską ropę wtedy, kiedy Bruksela „zaoferuje rozwiązanie problemów, które sama stworzy tą decyzją”.

Oczekujemy rozwiązania nie tylko związanego z przekształceniem naszych rafinerii, które kosztowałoby setki milionów dolarów, nie tylko związanego ze zwiększeniem przepustowości rurociągu, który biegnie przez Chorwację na Węgry, co kosztowałoby setki milionów dolarów, ale także w odniesieniu do przyszłości węgierskiej gospodarki. Tak jak powiedziałem wcześniej, obecna propozycja KE jest dla nas jak bomba atomowa – powiedział Szijjártó.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe