Syn Wałęsy: „Mój ojciec nie potrzebuje matury, bo ma dwie profesury i ponad 70 doktoratów”

Trwa kolejny dzień matur. Maturzyści w czwartek rano przystępują do pisemnego egzaminu z biologii. Po południu będą pisemne egzaminy z języka rosyjskiego na poziomie rozszerzonym i na poziomie dwujęzycznym. Tymczasem Jarosław Wałęsa, syn byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy, przekonuje na łamach „SE”, że jego ojciec odniósł ogromny sukces i zdobył naukowe tytuły bez matury.
 Syn Wałęsy: „Mój ojciec nie potrzebuje matury, bo ma dwie profesury i ponad 70 doktoratów”
/ zrzut ekranu / YouTube

Wydaje się, że bez matury trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek pracę naukową. Tymczasem okazuje się, że Lech Wałęsa, były elektryk, prezydent Polski oraz wykładowca, jej nie ma.  

– Mój ojciec nie potrzebuje matury, bo ma dwie profesury i ponad 70 doktoratów! Matura dla samej matury jest bezwartościowa

– powiedział na łamach „SE” Jarosław Wałęsa, syn Lecha Wałęsy. 

Matura 2022

W tym roku – podobnie jak w ubiegłym – egzamin maturalny będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu 2020 r., a nie, jak w ubiegłych latach, na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań określonych w podstawie.

Abiturienci nie muszą przystępować do dwóch – obowiązkowych w latach ubiegłych – egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego. Przeprowadzane zostaną one wyłącznie dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. W przypadku przedmiotu do wyboru nie ma progu zaliczeniowego, wynik z egzaminu służy tylko przy rekrutacji na studia. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe