[WIDEO] Samolot stanął w płomieniach. Jest wielu rannych

Samolot pasażerski chińskich linii Tibet Airlines ze 122 osobami na pokładzie zjechał w czwartek rano z pasa startowego i zapalił się – poinformowały władze. 40 osób zostało rannych, nie było ofiar śmiertelnych.
 [WIDEO] Samolot stanął w płomieniach. Jest wielu rannych
/ zrzut ekranu Twitter / @CNNnews18

Do katastrofy doszło podczas startu z międzynarodowego lotniska Czongking, w południowo zachodnich Chinach. Ranni, którym - jak podano - nie grozi niebezpieczeństwo utraty życia, zostali przewiezieni do szpitala.

Maszyna ze 113 pasażerami i 9 członkami załogi miała wykonać lot krajowy z Czongking do Nyingczi w autonomicznym regionie Tybetu, na południowym zachodzie Chin. Początkowo podawano, ze samolot miał lecieć do stolicy regionu Lhasy.

Maszyna w płomieniach

"Podczas fazy startu załoga zauważyła nieprawidłowości i przerwała procedurę. Samolot zboczył z pasa startowego i został uszkodzony przez pożar"

- głosi komunikat opublikowany przez Tibet Airlines. 

Na zdjęciach przekazanych przez państwową telewizję CCTV widać maszynę w płomieniach stojącą na płycie lotniska i chmurę czarnego dymu.

To druga poważna katastrofa lotnicza w Chinach w okresie mniej niż dwóch miesięcy. 21 marca 132 osoby zginęły w prowincji Guangxi, na południu kraju gdy, z dotychczas nieznanych przyczyn, rozbił się samolot pasażerski Boeing 737-800.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe