Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” – ZAPISY!

Już za chwilę wystartuje 29. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. Właśnie rozpoczęły się zapisy do wszystkich kategorii biegowych drogą elektroniczną, za pośrednictwem portalu datasport.pl. Zapisy zakończą się 2 czerwca. "Tygodnik Solidarność" objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.
fot. BI ZR Środkowo-Wschodniego NSZZ
fot. BI ZR Środkowo-Wschodniego NSZZ "S"

Rywalizacje w tegorocznej edycji biegu rozpoczną rodzice i nauczyciele w 1. Lubelskim Biegu Rodziców i Nauczycieli. Wystartują z ul. Królewskiej, by zameldować się na mecie na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Piłsudskiego w Lublinie. Po nich dystans 2,3 km pokona młodzież ze szkół średnich oraz podstawowych i oczywiście studenci.

W tym samym czasie ze startu w Świdniku rywalizację rozpoczną także półmaratończycy, którzy z młodzieżą spotkają się na mecie, na lubelskim stadionie.

Nie zabraknie także emocji, które zawsze towarzyszą biegom najmłodszych zawodników! Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie ze szkół podstawowych będą tradycyjnie rywalizować na płycie stadionu, na dystansach od 150 do 300m.

Zawodnicy we wszystkich kategoriach biegowych otrzymają numer startowy z chipem do elektronicznego pomiaru czasu.

Po zakończonej rywalizacji każdy otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę, a także słodki upominek. Dodatkowo, po zakończeniu biegu, wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostaną cenne nagrody.

Więcej informacji na stronie solidarnosc.org.pl/lublin i pkopolmaratonsolidarnosci.pl

W związku z organizacją 9. PKO Półmaratonu Solidarności oraz 29. Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” organizatorzy – Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” oraz Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin informują, że w sobotę 4 czerwca 2022 r. zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu samochodowego następujące ulice Świdnika i Lublina: od godz. 8:50 w Świdniku: Lotników Polskich, Niepodległości, Kosynierów, Gen Maczka, Armii Krajowej, Kusocińskiego, Klonowa, Wyszyńskiego, węzeł S-17 Lotników Polskich, Piasecka w kierunku Lublina - Kalinówka. Utrudnienia potrwają do godz. 9:30. w

W Lublinie: od godz. 7:00 do godz. 9:00 zamknięte będą ul. Królewska, Wyszyńskiego, Zamojska, Unii Lubelskiej, Rondo Lubelskiego Lipca 80, al. Zygmuntowskie.w godz. od 8:30 do godz. 11:30 zamknięte będą ulice Piasecka, Kalinówka,
J. Franczaka „Lalka”, Dr. M. Majdanka, Fabryczna, Rondo Lubelskiego Lipca 80, al. Zygmuntowskie.

Organizatorzy przepraszają za wynikłe z czasowej organizacji ruchu utrudnienia.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe