Będą rozmowy w Sofidelu?

Trwa ósmy dzień strajku w ciechanowskim Sofidelu. Wczoraj podczas posiedzenia Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność” o sytuacji pracowników mówił Piotr Kurowski, przewodniczący „S” w spółce. W trakcie spotkania pojawiła się nadzieja na rozpoczęcie rozmów zarządu Sofidelu z przedstawicielami pracowników.
fot. NSZZ
fot. NSZZ "Solidarność" Sofidel


Podczas majowego posiedzenia Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ "S", 11 maja, relację z przebiegu strajku zdał Piotr Kurowski, przewodniczący "Solidarności" w spółce.
 
– Niestety pracodawca do tej pory milczy. Nastroje wśród strajkujących są bardzo pocieszające – nikt ze strajku nie rezygnuje, wszyscy zdają sobie sprawę, że teraz albo nigdy. Siedzimy w ubraniach roboczych cały czas gotowi do podjęcia pracy, zależy to tylko od decyzji Zarządu Sofidel Poland – powiedział przewodniczący podczas posiedzenia ZRM 11 maja.
 
ZRM przyjął stanowisko w sprawie poparcia dla strajkujących pracowników Sofidel Poland sp. z o. o., w którym wezwał pracodawcę do „wznowienia rozmów ze stroną społeczną, realizacji słusznych postulatów Komitetu Strajkowego i niedoprowadzania do narastających strat ekonomicznych i społecznych w działalności spółki”.
 
Jednocześnie związkowcy poinformowali, że „w przypadku dalszego lekceważenia strony społecznej i braku woli podjęcia rozmów w celu realizacji postulatów strajkującej załogi Zarząd Regionu Mazowsze podejmie wszelkie przysługujące związkom zawodowych działania”.
 
Andrzej Kropiwnicki, przewodniczący ZRM, powiedział, że Prezydium ZRM zwróciło się do Zarządu Spółki o rozpoczęcie rozmów w piątek, 13 maja br.
 
Podczas obrad otrzymano wiadomość, że pracodawca przez wynajętą firmę prawniczą zgodził się na propozycję związkowców, ale postawił dwa warunki: zawieszenie strajku na czas prowadzenia negocjacji oraz wyznaczył miejsce rokowań na terenie Warszawy.
 
– Skontaktuję się z kolegami i przekażę im warunki pracodawcy, ale już teraz mogę powiedzieć, że na pewno nie zgodzimy się na zawieszenie strajku – powiedział Piotr Kurowski.
 
Waldemar Dubiński, zastępca przewodniczącego ZRM, zaznaczył, że jeżeli wyznaczone na piątek rozmowy nie przyniosą oczekiwanych rozwiązań, to w środę 18 maja br. pod siedzibą Sofidel Poland sp. z o. o. odbędzie się pikieta połączona z wyjazdowym posiedzeniem ZRM.
 
Grzegorz Iwanicki, sekretarz Regionu Mazowsze, poinformował, że strajkujący zwrócili się do Biura Zagranicznego Komisji Krajowej, które rozpocznie działania zmierzające do uzyskania poparcia dla nich na forum związków europejskich.

Zarząd Regionu Mazowsze NSZZ "S" przyjął stanowisko dotyczące poparcia dla strajkujących. Oto jego treść:


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40 proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO” z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO”

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!” z ostatniej chwili
Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!”

– Wstyd, Sikorski, że byłeś kiedyś ministrem spraw zagranicznych! Wstyd, że na tej sali są teraz byli polscy premierzy, którzy kiedyś reprezentowali partie, które zaciągały w Moskwie pożyczki – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.

Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany z ostatniej chwili
Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany

Menadżer Roberta Lewandowskiego pojawił się w Barcelonie. Pini Zahavi został przyłapany w towarzystwie prezesa Barcelony Joana Laporty. Z informacji mediów wynika, że chodzi o głośny transfer.

Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO z ostatniej chwili
Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO

Emmaneul Macron opowiedział się za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO po wojnie w Ukrainie.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję z ostatniej chwili
Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję

Jeszcze w środę wieczorem Parlament Europejski zajmie się podpisaną przez prezydenta ustawą o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Emerytury
Stażowe