"W Polsce nie zabraknie jedzenia" - XXVII Kongres Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność”

W Jastrzębiej Górze odbył się 37. Kongres Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność”. Wydarzenie przewidziano na dwa dni, lecz jego najważniejsza część miała miejsce 12 maja, kiedy postanowieniem Prezydenta Andrzeja Dudy odznaczono wielu członków NSZZ „Solidarność” za wybitną działalność związkową na rzecz ojczyzny. Złote Krzyże Zasługi oraz medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości w imieniu Prezydenta wręczyła minister Agnieszka Lenartowicz-Łysik.
/ fot. Konrad Wernicki

Kongres prowadzony przez przewodniczącego Sekretariatu Zbigniewa Sikorskiego, zgromadził najważniejsze osoby związane z Sekretariatem Przemysłu Spożywczego.

Liderzy wielu organizacji zakładowych, przedstawiciele Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność” tłumnie zapełnili salę, by podsumować efekt swojej ciężkiej pracy, jaką wykonał cały Krajowy Sekretariat Przemysłu Spożywczego w ostatnim czasie.

W wydarzeniu udział wzięli także inni znamienici goście, jak już wspomniana wcześniej Agnieszka Lenartowicz-Łysik, która pełni rolę doradcy społecznego Prezydenta RP; Krzysztof Ciecióra, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Dariusz Mińkowski, zastępca Głównego Inspektora Pracy czy Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego.

Kongres rozpoczęto od odśpiewania hymnu NSZZ „Solidarność” oraz zmówienia modlitwy.

Przemawiający goście podkreślali jak istotną rolę pełni Sekretariat Przemysłu Spożywczego i na jak ważną gałęzią polskiego przemysłu czuwają związkowcy działający w jego ramach. Szczególnie w kontekście wojny na Ukrainie, która zaburzyła światowy rynek zbóż, co grozi poważnymi wahaniami cen wielu produktów spożywczych, a nawet niedoborami żywności w niektórych częściach świata.

- Z okazji jubileuszu 30. rocznicy utworzenia Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ "Solidarność" składam państwu w imieniu Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych osiągnięć w działalności związkowej. Reprezentują państwo pracowników przemysłu spożywczego, który jest jedną z najważniejszych i najszybciej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki, a w dzisiejszej trudnej sytuacji geopolitycznej jest również jednym z gwarantów bezpieczeństwa żywnościowego naszego kraju. Proszę przyjąć wyrazy uznania za państwa aktywność, troskę i rozważną refleksję, które służą ochronie praw pracowniczych oraz przyczyniają się do rozwoju branż zrzeszonych w państwa strukturze. W imieniu Pana Prezydenta serdecznie gratuluje osobom, które dziś otrzymały odznaczenia państwowe za zasługi dla Niepodległej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych, za zasługi społeczne i na rzecz ochrony polskiej pracy. Proszę przyjąć wyrazy szacunku i pozdrowienia od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy wraz z życzeniami udanych obchodów jubileuszowych, a także satysfakcji i spełnienia w dalszej misji związkowej

- mówiła Agnieszka Lenartowicz-Łysik, doradca społeczny Prezydenta RP.

- Sekcja Młodych w Sekretariacie Przemysłu Spożywczego zawiązała się w marcu tego roku i dopiero rozpoczyna swoje działanie. Obecnie ustalamy plan działania, na początku chcielibyśmy stworzyć lokalne struktury i skupić się na jakości pracy oraz potrzebach młodych pracowników - powiedział nam Piotr Witka, przewodniczący Rady Sekcji Młodych Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność”.

ZOBACZ TAKŻE: Wybrano przewodniczącego Sekcji Młodych przy Sekretariacie Spożywców

 

Zbigniew Sikorski, Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ "Solidarność"

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe