Wiemy, ile zarabia Rafał Trzaskowski i jego współpracownicy

W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiły się oświadczenia majątkowe urzędników stołecznego ratusza. Najwięcej w roku 2021 z tytułu pracy w stołecznym ratuszu zarobiła wiceprezydent Renata Kaznowska.
 Wiemy, ile zarabia Rafał Trzaskowski i jego współpracownicy
/ PAP/Tomasz Gzell

W porównaniu z oświadczeniem za rok 2020 prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ma mniejsze oszczędności, zarobił też mniej pieniędzy. W 2021 roku dochody Trzaskowskiego wyniosły ponad 228 tysięcy złotych i były niższe niż rok wcześniej o około 4 tys. zł. Prezydent w 2021 roku miał też mniejsze oszczędności w porównaniu do roku poprzedniego. W 2021 było to 57,4 tys. zł i 7,5 tys. euro, natomiast rok wcześniej odpowiednio 117,1 tys. zł i 4,2 tys euro. Prezydent Warszawy wraz z małżonką posiadają 2 mieszkania (38 i 103 mkw) o szacunkowej wartości odpowiednio ok. 350 tys. i 1,1 mln zł, działkę o powierzchni ponad 900 mkw o szacunkowej wartości ok. 70 tys. zł, samochód volvo XC70 z 2011 oraz antyki, które są spadkiem po rodzicach.

Głównym źródłem jego dochodów jest praca w ratuszu (ponad 160 tys. zł.) oraz wykłady w Collegium Civitas (ponad 34 tys. zł.), wynagrodzenie z tytułu praw autorskich od ZAiKSu (18 tys.) i STOARTu (ponad 8 tys.) oraz z Polskiego Radia (216 zł).

Prezydent Warszawy nie prowadzi żadnej działalności, nie zasiada w żadnych spółkach, spółdzielniach i fundacjach.

Wiceprezydent z największymi zarobkami

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska w 2021 roku osiągnęła dochód z tytułu pracy w urzędzie miasta i nagrody jubileuszowej ponad 386 tys. zł oraz 4745 złotych z wyroku sądu. Nadal posiada skodę octavię z 2013 roku. W 2021 roku pożyczyła synowi 150 tysięcy złotych. Zgromadziła 131,5 tysiąca złotych oszczędności.

Natomiast wiceprezydent Michał Olszewski w 2021 zarobił za pracę w ratuszu ponad 327 tys. złotych. Olszewski jest członkiem rady nadzorczej TBS Warszawa Południe (od 2017 roku) oraz spółki Pałac Saski (od grudnia 2021 roku). Z tego tytułu osiągnął dochód ponad 45 tysięcy złotych. Jest właścicielem dwóch samochodów: saaba cabrio 900 z 1990 roku i land rovera z 2007 roku oraz siedlisko o powierzchni 3,45 ha o wartości 200 tysięcy złotych. Posiada 200 akcji spółki Gontyniec, z których nie uzyskał żadnych dochodów w 2021 roku. Olszewski zaoszczędził 45 tysięcy złotych, 416 euro i 160 dolarów.

Od listopada 2021 roku na stanowisko wiceprezydenta został nominowany Tomasz Bratek, wcześniej wiceburmistrz dzielnicy Śródmieście. Z tytułu pracy w urzędzie zarobił ponad 201 tysięcy złotych. Sprzedał też nieruchomość za 175 tysięcy złotych. Bratek ma 560 tys. zł oszczędności, mieszkania o powierzchni: 52,5 mkw o wartości 425 tys. zł. i 26 mkw o wartości 120 tys. zł. Podpisał też umowę przedwstępną na budowę mieszkania o powierzchni 30 mkw z wkładem budowlanym 100 tys. zł.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Niemcy: Atak na lotnisku Kolonia/Bonn. „Celowo wjechał w ludzi” Wiadomości
Niemcy: Atak na lotnisku Kolonia/Bonn. „Celowo wjechał w ludzi”

Mężczyzna celowo wjechał w ludzi na parkingu lotniska Kolonia/Bonn – informuje agencja dpa.

„Netanjahu do więzienia!” Premier Izraela powitany gwizdami w Londynie Wiadomości
„Netanjahu do więzienia!” Premier Izraela powitany gwizdami w Londynie

Premier Izraela Benjamin Netanjahu, który w piątek przebywa z wizytą w Londynie, został tam powitany nieprzychylnymi okrzykami i gwizdami przez setki demonstrantów protestujących przeciwko reformie sądownictwa proponowanej przez izraelski rząd.

„Przeżyłam piekło, ale mam czyste sumienie”. Dziś Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów Wiadomości
„Przeżyłam piekło, ale mam czyste sumienie”. Dziś Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów

– Przeżyłam piekło na tej ziemi, ale mam czyste sumienie, bo nikogo nie skrzywdziłam i nie zdradziłam – powiedziała Zofia Gargasz, która ukrywała w czasie okupacji żydowską koleżankę Henię Katz. To jedna z historii Polaków ratujących Żydów pod okupacja niemiecką, których święto obchodzone jest 24 marca.

Nitras: Jestem zwolennikiem „małżeństw” homoseksualnych. Z takim programem idę do wyborów Wiadomości
Nitras: Jestem zwolennikiem „małżeństw” homoseksualnych. Z takim programem idę do wyborów

– Ja jestem zwolennikiem związków partnerskich, nie wykluczam, że nawet małżeństw, i nie widzę powodu, żeby jakiś Pan Jędraszewski mówił, że ma być inaczej – mówił na antenie Radia Plus poseł Sławomir Nitras.

Gorąco w Rosji. Prigożyn kwestionuje fundamentalne tezy propagandy Kremla Wiadomości
Gorąco w Rosji. Prigożyn kwestionuje fundamentalne tezy propagandy Kremla

Amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w najnowszym raporcie pochyla się m.in. nad aktywnością założyciela Grupy Wagnera Jewgienija Prigożyna, który po zmarginalizowaniu jego jednostki wojskowej na Ukrainie nie gryzie się w język i kwestionuje dwie główne tezy forsowane w przestrzeni publicznej przez Kreml i rosyjską propagandę.

Zbigniew Kuźmiuk: Tusk nerwowo poszukuje sposobu na poprawienie notowań swojej partii Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: Tusk nerwowo poszukuje sposobu na poprawienie notowań swojej partii

Przewodniczący Platformy Donald Tusk od kilku dni przebywa na Śląsku i nerwowo poszukuje sposobu na poprawienie notowań swojej partii, stąd różnego rodzaju jego „niekonwencjonalne” zachowania, które nie licują ani z tym, że przez 7 lat był premierem polskiego rządu, ani z tym, że przez kolejne 5 lat był przewodniczącym Rady Europejskiej.

Szczyt UE. Inicjatywa Von der Leyen i Morawieckiego Wiadomości
Szczyt UE. Inicjatywa Von der Leyen i Morawieckiego

W Brukseli szefowie państw i rządów UE będą debatować w piątek o strefie euro i o potencjalnym kryzysie bankowym, po zawirowaniach na rynku amerykańskim i przejęciu Credit Suisse przez UBS. Choć szefowa Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde, która została zaproszona na spotkanie, powtarza, że Europie nie grozi efekt domina, to brukselski portal Politico studzi nadmierny optymizm.

„Grupa Wagnera istnieje już tylko w teorii” Wiadomości
„Grupa Wagnera istnieje już tylko w teorii”

– Liczba najemników z rosyjskiej Grupy Wagnera, walczących pod Bachmutem na wschodzie Ukrainy, zmniejszyła się z ponad 45 tys. do około 7 tys.; w porównaniu ze stanem sprzed kilku miesięcy można ocenić, że ta formacja istnieje już tylko w teorii – oznajmił w czwartek major ukraińskiej armii Ołeksij Hetman.

„Mówienie o tym jest niewłaściwe”. Miedwiediew obruszył się na pytanie dziennikarza Wiadomości
„Mówienie o tym jest niewłaściwe”. Miedwiediew obruszył się na pytanie dziennikarza

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew w wywiadzie dla rosyjskich mediów i użytkowników mediów społecznościowych obruszył się na pytanie dotyczące terminu zakończenia „specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie”.

Niemieccy potentaci wciąż prowadzą biznes w Rosji. Wśród nich firmy znane także w Polsce Wiadomości
Niemieccy potentaci wciąż prowadzą biznes w Rosji. Wśród nich firmy znane także w Polsce

Do czasu wybuchu wojny w Ukrainie, wg danych Niemieckiego Związku Izb Przemysłowo-Handlowych, w Rosji działało ponad 3,6 tys. niemieckich firm – wiele z nich przez dziesięciolecia. Część zadecydowała o wyjściu z rosyjskiego rynku, ale inni – m.in. tacy potentaci jak Bayer, Claas, Metro, Globus, Merck i wiele innych – nadal w Rosji działają – opisuje niemiecki portal Agrarheute.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe