Awantura w Sejmie! Marszałek Sejmu musiała wyłączyć mikrofon Budki

Opozycja protestuje przeciwko wnioskowi PiS o wybór prof. Adama Glapińskiego na kolejną kadencję szefa Narodowego Banku Polskiego. - Nie dość że stworzyliście państwo kolesi, to jeszcze państwo banksterów - atakuje Borys Budka. W końcu jego krytyka zostaje przerwana
Borys Budka Awantura w Sejmie! Marszałek Sejmu musiała wyłączyć mikrofon Budki
Borys Budka / screen YT - Janusz Jaskółka

Podczas głosowania opozycja wystąpiła z wnioskiem o zdjęcie z porządku obrad głosowania nad kandydaturą prof. Glapińskiego na prezesa NBP.

Zgłaszam wniosek o 15-minutową przerwę

– zaczął przemówienie szef klubu parlamentarnego KO.

Borys Budka twierdził, że Adam Glapiński jest winnym wzrostu ubóstwa wśród Polaków, zarzucał mu też brak jakichkolwiek kwalifikacji do zajmowania stanowiska prezesa NBP.

Jedyna jego kwalifikacja, to że zna prezesa PiS i melduje się na Nowogrodzkiej, gdy tego potrzebujecie. (...) Nie dość że stworzyliście państwo kolesi, to jeszcze państwo banksterów

– krytykował polityk PO.

Marszałek ripostuje: Zdecydujcie się

W swojej tyradzie Borys Budka mówił, że polityką gospodarczą Polski kieruje "dwóch banksterów", z których pierwszy "stał się premierem", a drugi to ten "którego PiS zrobił najbardziej skompromitowanym".

Panie pośle, proszę się zdecydować. Bo najpierw wychodzicie od co najmniej dwóch miesięcy na konferencje prasowe, krzycząc że nie poddajemy pod głosowanie właśnie tej propozycji o wybór prezesa NBP, a teraz wychodzicie i mówicie, żeby zdjąć to z porządku obrad.

– zauważyła marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

CZYTAJ TEŻ: Ukraińcy: Rosjanie zmuszeni do montowania w czołgach części zamiennych z...lodówek i zmywarek

CZYTAJ TEŻ: Sejm wybrał nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa

Budka próbował kontynuować swój monolog, ale marszałek Witek wyłączyła jego mikrofon.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe