„Babcia Kasia” kandydatką do Nagrody m. st. Warszawy? Szef warszawskich radnych KO zabrał głos

Katarzyny Augustynek nie ma w tej chwili na liście osób, które planujemy zgłosić w poniedziałek do Nagrody m.st. Warszawy – poinformował w czwartek PAP szef klubu KO w Radzie Warszawy Jarosław Szostakowski, odnosząc się do wcześniejszych doniesień o możliwości zgłoszenia jej kandydatury.
 „Babcia Kasia” kandydatką do Nagrody m. st. Warszawy? Szef warszawskich radnych KO zabrał głos
/ fot. YouTube / Telewizja wPolsce

Jeszcze nie zgłosiliśmy nikogo. Mamy czas do 15 maja, a ponieważ jest to niedziela, czyli święto, złożymy wniosek w poniedziałek – zaznaczył przewodniczący klubu KO w Radzie Warszawy.

Szef radnych KO odniósł się też do informacji, że klub KO chce, aby Nagrodę m.st. Warszawy otrzymała Katarzyna Augustynek, znana jako "Babcia Kasia". – Rozważane były różne kandydatury. Pani Augustynek nie ma w tej chwili na liście osób, które chcemy zgłosić w poniedziałek – podkreślił Szostakowski.

Kandydaturę Katarzyny Augustyniak skrytykowali podczas środowego briefingu radni PiS. Radny PiS Michał Szpądrowski podkreślił, że byłaby to nieakceptowalna kandydatura. Wskazał, że z nagrodą wiąże się gratyfikacja finansowa w wysokości 10 tysięcy złotych i że nie powinna otrzymać jej osoba, "która notorycznie łamie prawo", obraża funkcjonariuszy policji oraz inne osoby.

Sesja, na której radni będą głosować uchwały o nadaniu tytułów Honorowego Obywatela i Nagrody m.st. Warszawy, odbędzie się w czerwcu. Termin zgłoszenia kandydatów mija w połowie maja.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe