Delegaci spotkali się w Stargardzie

W Stargardzie we wtorek, 10 maja, odbyło się Walne Zebranie Delegatów Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego. Miało ono charakter sprawozdawczy.
fot. ZR NSZZ
fot. ZR NSZZ "S" Pomorza Zachodniego

Na początku zebrania przemówili goście: wojewoda Zbigniew Bogucki oraz Rafał Zając – prezydent Stargardu. Odczytany został również list Piotra Dudy, przewodniczącego NSZZ „Solidarność”, a następnie ksiądz Zbigniew Rzeszótko, duszpasterz ludzi pracy, odmówił z zebranymi modlitwę.

Po części oficjalnej przewodniczący Mieczysław Jurek przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Regionu w latach 2018–2022, a Wojciech Zygoń, przewodniczący Regionalnej Komisji Rewizyjnej – sprawozdanie z przeprowadzonej kontroli. Zebrani nie mieli pytań do obu wystąpień.

Delegaci przyjęli kilka stanowisk i uchwał: m.in. w sprawie inflacji, dostępu do rehabilitacji, umowy programowej z ugrupowaniem politycznym, które zobowiąże się do przeprowadzenia oczekiwanych przez związek zmian w prawie pracy, poparcia dla pracowników szkolnictwa wyższego ws. podwyżek oraz rozpoczęcia dyskusji o skrócenie tygodnia pracy do 35 godzin.

Walne Zebranie pierwotnie było planowane w połowie obecnej kadencji, jednak ze względu na pandemię można było je przeprowadzić dopiero teraz.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe