Niemiecki koncern wycofuje się z Rosji po prawie 170 latach. „Nie była to łatwa decyzja”

Potępiamy wojnę w Ukrainie i postanowiliśmy przeprowadzić uporządkowany proces likwidacji naszej przemysłowej działalności w Rosji. Nie była to łatwa decyzja – poinformował prezes niemieckiego koncernu Siemens AG Roland Busch.
 Niemiecki koncern wycofuje się z Rosji po prawie 170 latach. „Nie była to łatwa decyzja”
/ fot. Flickr / CC BY 2.0

Siemens poinformował w czwartek o planach całkowitego wycofania się z rosyjskiego rynku. Firma podkreśliła, że po rosyjskiej inwazji na Ukrainę wstrzymała wszystkie nowe transakcje i dostawy do Rosji i Białorusi.

Potępiamy wojnę w Ukrainie i postanowiliśmy przeprowadzić uporządkowany proces likwidacji naszej przemysłowej działalności w Rosji. Nie była to łatwa decyzja, biorąc pod uwagę nasz obowiązek dbałości o naszych pracowników i wieloletnie relacje z klientami na rynku, na którym działamy od prawie 170 lat” – poinformował prezes i dyrektor generalny Siemens AG Roland Busch.

„Oceniamy wpływ na naszych pracowników i będziemy nadal wspierać ich najlepiej, jak potrafimy. Jednocześnie udzielamy pomocy humanitarnej naszym kolegom i narodowi Ukrainy oraz wspieramy społeczność międzynarodową w apelu o pokój” – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe