Ekspert: Scholz dzwoni do Putina. Macron oferuje część Ukrainy. Co tu się dzieje?

„Scholz dzwoni do Putina. Macron oferuje część Ukrainy. Co tu się dzieje?” – pyta na Twitterze Paul Massaro, amerykański doradca polityczny ds. przeciwdziałania korupcji i sankcjom, jeden z czołowych ekspertów od korupcji w Ameryce.
 Ekspert: Scholz dzwoni do Putina. Macron oferuje część Ukrainy. Co tu się dzieje?
/ Olaf Scholz / fot. Wikipedia CC BY-SA 4,0 Steffen Prosdorf / Emmanuel Macron / Wikipedia CC BY-SA EU2017EE Estonian Presidency

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz rozmawiał w piątek telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Później kanclerz poinformował na Twitterze, że podczas „długiej rozmowy” zwrócił Putinowi uwagę, że „na Ukrainie musi jak najszybciej dojść do zawieszenia broni”.

Macron negocjował podział Ukrainy?

Z kolei Emmanuel Macron miał złożyć propozycję Ukrainie, by ta poszła na ustępstwa dotyczące suwerenności, aby Władimir Putin mógł zachować twarz.

O sprawie poinformowała agencja UNIAN. Według źródła prezydent Francji miał zaproponować swojemu ukraińskiemu odpowiednikowi, żeby Ukraina poszła na ustępstwa, które dotyczą jej suwerenności, aby Władimir Putin mógł „zachować twarz”. 

Zobacz więcej: Ukraina powinna pójść na „ustępstwa ws. suwerenności” wobec Rosji? Haniebna propozycja Macrona

Do spraw odniósł się na Twitterze Paul Massaro, amerykański doradca polityczny ds. przeciwdziałania korupcji i sankcjom, jeden z czołowych ekspertów od korupcji w Ameryce.

Scholz dzwoni do Putina. Macron oferuje część Ukrainy. Co tu się dzieje?

– pyta ekspert w swoim wpisie.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe