RIA Novosti: „Duma Państwowa proponuje umieszczenie Polski w kolejce do denazyfikacji”

– Słowa polskich władz zachęcają nas do postawienia Polski na pierwszym miejscu w kolejce do denazyfikacji – powiedział dziś deputowany Dumy Państwowej i członek proputinowskiej partii Jedna Rosja Oleg Morozow.
Oleg Morozow RIA Novosti: „Duma Państwowa proponuje umieszczenie Polski w kolejce do denazyfikacji”
Oleg Morozow / fot. YouTube / БИЗНЕС Online

„Duma Państwowa proponuje umieszczenie Polski w kolejce do denazyfikacji” – informuje w piątek po południu rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti.

– Swoimi wypowiedziami o Rosji jako „raku” i o „odszkodowaniu”, które musimy zapłacić Ukrainie, Polska zachęca nas, abyśmy po Ukrainie postawili ją na pierwszym miejscu w kolejce do denazyfikacji – powiedział cytowany przez agencję Oleg Morozow, przewodniczący Komisji Kontroli Dumy Państwowej.

Rosyjskiemu parlamentarzyście chodzi prawdopodobnie o słowa premiera Mateusza Morawieckiego dla brytyjskiego „Daily Telegraph”, w których powiedział, że „«Russkij Mir» to rak, który trawi nie tylko większość rosyjskiego społeczeństwa, ale stanowi śmiertelne zagrożenie dla całej Europy”.

– Dlatego nie wystarczy wspierać Ukrainę w jej militarnej walce z Rosją. Musimy całkowicie wykorzenić tę nową, potworną ideologię – podkreślił szef polskiego rządu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe