XXIX WZDR Elbląskiego NSZZ „Solidarności”. P. Duda: Dziękuję wam za to, że jesteście członkami „S” 

Dziś w Kwidzynie odbyło się XXIX Walne Zebranie Delegatów Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarności”. Gościem zjazdu był Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej.  
 XXIX WZDR Elbląskiego NSZZ „Solidarności”. P. Duda: Dziękuję wam za to, że jesteście członkami „S” 

W zjeździe jako goście honorowi wzięli również udział przewodniczący sąsiednich regionów – warmińsko-mazurskiego – Józef Dziki i gdańskiego – Krzysztof Dośla, a także Michał Ossowski, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”.  

 
– Często współpracujemy, chociażby w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego, często rozmawiamy, np. podczas wspólnych podróży na posiedzenia Komisji Krajowej. Mijający okres, pandemia i wojna dotknęły organizacje, musimy zintensyfikować działania członków związku

– powiedział Józef Dziki, który wręczył Grzegorzowi Adamowiczowi, przewodniczącemu Regionu Elbląskiego, pamiątkowy medal. 

 
– W mijającej kadencji rozwiązywaliśmy wspólnie wiele problemów zawsze, kiedy była potrzeba można było na Was liczyć, zawsze, jeśli uznacie, że potrzebujecie naszej pomocy udzielimy takiego wsparcia

– usłyszeliśmy od Krzysztofa Dośli. 

 
Przewodniczący Piotr Duda w bardzo szczegółowym wystąpieniu wymieniał działania związku w bieżącej kadencji, sporo miejsca poświęcając problematyce zmian na rynku pracy związanych z pandemią COVID-19, czy wojnie na Ukrainie. Nie zabrakło zapowiedzi planów na najbliższe miesiące.

– Dziękuję wam za to, że jesteście członkami „Solidarności”, chociaż bywa trudno, szczególnie teraz w okresie po pandemii. Każde spotkanie kończę tym zdaniem: zamknijcie oczy i pomyślcie co by było w waszych firmach, gdyby nie było was, gdyby nie było „Solidarności”. Każdy z nas chce, żeby było lepiej, więcej dla członków związku. Niejednokrotnie przed nami są duże przeszkody i trzeba uzbroić się w cierpliwość – ale najważniejsze jest to, że jesteśmy konsekwentni, że nasze działania przynoszą wymierne efekty dla ludzi pracy w naszym kraju, ale i w Europie, bo mamy na to duży wpływ

– usłyszeli delegaci.  

 

Kilka słów do delegatów powiedział również Michał Ossowski, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”.

– Chcemy wspierać „Solidarność” we wszystkich działaniach, które jej dotyczą, ta misja towarzyszy „Tygodnikowi” już od 40 lat. Pierwszy redaktor naczelny Tadeusz Mazowiecki napisał we wstępniaku do pierwszego numeru, że „Tygodnik Solidarność” będzie zawsze blisko ludzi i będzie zawsze mówił prawdę. Staramy się to realizować od 40 lat, chociaż nie zawsze jest to łatwe. Sami państwo wiedzą, że mówienie prawdy, bycie blisko ludzi i obrona spraw społecznych to nie jest opłacalny biznes

– zaznaczył Ossowski. 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Holenderskie media: Angela Merkel spada z piedestału Wiadomości
Holenderskie media: Angela Merkel spada z piedestału

Ze względu na rozpętaną przez Rosję wojnę z Ukrainą była niemiecka kanclerz Angela Merkel spada z piedestału - ocenia w poniedziałek holenderski dziennik “Trouw”. Wojna Putina i kryzys energetyczny rodzą pytania o jej przywództwo - dodaje gazeta.

Syn Wałęsy zabrany przez policję Wiadomości
Syn Wałęsy zabrany przez policję

Według informacji SuperExpressu Sławomir Wałęsa, syn Lecha Wałęsy, został dziś rano zabrany przez policję z własnego domu.

Burza w reprezentacji Polski. Ważne dni dla Kuleszy i Michniewicza Wiadomości
Burza w reprezentacji Polski. Ważne dni dla Kuleszy i Michniewicza

Do końca roku powinna rozstrzygnąć się przyszłość trenera Czesława Michniewicza w reprezentacji Polski, a decyzję podejmie prezes federacji Cezary Kulesza. Media i kibice muszą uzbroić się w cierpliwość. PZPN raczej nie planuje, przynajmniej teraz, konferencji podsumowującej występ na mundialu.

Trwa rozładunek pierwszych czołgów K-2 i armatohaubic K-9 w porcie w Gdyni Wiadomości
Trwa rozładunek pierwszych czołgów K-2 i armatohaubic K-9 w porcie w Gdyni

W porcie w Gdyni trwa rozładunek pierwszych koreańskich czołgów K2 i armatohaubic K9, które wkrótce trafią na wyposażenie Wojska Polskiego - poinformowało w poniedziałek wieczorem na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wiadomości
Sensacja w Pałacu Buckingham. Książę William może złamać żelazną zasadę

W Pałacu Buckingham wrze. Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego serialu dokumentalnego Netfliksa „Harry i Meghan”. Brytyjskie media nie mają wątpliwości, że książę William tym razem nie będzie milczał.

Amerykańskie media: USA potajemnie ograniczyły zasięg wyrzutni HIMARS przekazanych Ukrainie Wiadomości
Amerykańskie media: USA potajemnie ograniczyły zasięg wyrzutni HIMARS przekazanych Ukrainie

USA potajemnie zmodyfikowały przekazane Ukrainie wyrzutnie artylerii rakietowej HIMARS, by uniemożliwić używanie ich do wystrzeliwania rakiet dalszego zasięgu – podał w poniedziałek „The Wall Street Journal”, powołując się na przedstawicieli amerykańskiej administracji.

Nie żyje legendarny trener Wiadomości
Nie żyje legendarny trener

Nick Bollettieri, były trener gwiazd tenisa takich jak Andre Agassi i Maria Szarapowa, zmarł w wieku 91 lat – poinformowała w poniedziałek IMG Academy, słynna szkoła tenisowa, którą ufundował w 1978 roku w Bradenton na Florydzie.

Polska reprezentacja wróciła do Warszawy Wiadomości
Polska reprezentacja wróciła do Warszawy

Piłkarska reprezentacja Polski, która odpadła w 1/8 finału mistrzostw świata, wróciła wieczorem do Warszawy po trwających ponad sześć godzin locie. Na pokładzie samolotu było tylko kilkunastu kadrowiczów, pozostali udali się bezpośrednio z Kataru na urlopy lub do swoich klubów.

Ambasador Niemiec w USA: Mój kraj popełnił błędy w stosunkach z Rosją Wiadomości
Ambasador Niemiec w USA: Mój kraj popełnił błędy w stosunkach z Rosją

Ambasador Niemiec w Stanach Zjednoczonych Emily Haber przyznała w poniedziałek w gościnnym artykule na łamach „Washington Post”, że w ostatnich latach jej kraj popełnił błędy w polityce wobec Rosji.

Portugalskie media: Polska jest nowym supermocarstwem militarnym Europy Wiadomości
Portugalskie media: Polska jest nowym supermocarstwem militarnym Europy

„Polska dzięki podjętym w ostatnich latach decyzjom w sferze obronności stała się nowym supermocarstwem militarnym Europy” – ocenia w najnowszym wydaniu portugalski tygodnik „Sabado”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe