ENEA DME, czyli wielki żużel wraca do Poznania...

ENEA DME, czyli wielki żużel wraca do Poznania...

To dla mnie wielki zaszczyt być po raz pierwszy Patronem Honorowym Enea Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu.

Przy całym szacunku dla Speedway of Nations czyli - powiedzmy szczerze - nie do końca  lubianej przez kibiców nowej formuły drużynowego Pucharu Świata, to właśnie Enea European Team Speedway Championship są esencją prawdziwej rywalizacji na poziomie reprezentacji. Także dlatego, że zespoły liczą, jak kiedyś, 4 zawodników (plus rezerwowy), co znamy z Drużynowych Mistrzostw Świata, a potem Pucharu Świata.

Do Poznania na Golęcinie wraca wielki międzynarodowy żużel . Ostatnia impreza tej rangi to I Turniej Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który - również pod moim Patronatem Honorowym - odbył się tutaj 23 lipca 2017 roku (wygrali Polacy: Maksym Drabik przed Bartoszem Smektałą). Zawody zresztą trwały 4 godziny !

Wystartują najbardziej utytułowane drużyny Europy czyli Polska (w kaskach białych, numery 9-12 i rezerwowy 19), Dania (w kaskach czerwonych, numery 1-4 i rezerwowy 17), Wielka Brytania (w kaskach żółtych, numery 13-16 i rezerwowy 20) i Szwecja (w kaskach niebieskich, numery 5-8, rezerwowy 18).

W Enea European Team Speedway Championship czeka nas 20 wyścigów, po których poznamy medalistów Enea DME. Faworytami wydają się być Biało-Czerwoni prowadzeni przez Rafała Dobruckiego, ale bardzo silny skład Duńczyków awizował Hans Nielsen – legenda światowego żużla. Na pewno też reprezentacje „Trzech Koron” i Wysp Brytyjskich nie będą tłem.

Zresztą popatrzmy na listy startowe. Dla Polski pojadą następujący jeźdźcy (przed nazwiskiem numer startowy):

9. Patryk Dudek

10. Maciej Janowski

11. Janusz Kołodziej

12. Bartosz Zmarzlik

19. Kacper Woryna

 

W drużynie Danii Hans Nielsen poprowadzi takich oto żużlowców:

1. Leon Madsen

2. Patrick Hansen

3. Anders Thomsen

4. Mikkel Michelsen

17. Frederik Jakobsen

 

Chyba o brąz z Brytyjczykami powalczą Szwedzi w następującym składzie:

5. Jacob Thorssell

6. Fredrik Lindgren

7. Pontus Aspgren

8. Oliver Berntzon

18. Kim Nilsson

 

Aktualni mistrzowie świata, czyli Wielka Brytania wystartuje bez Taia Woffindena, ale ci zawodnicy na pewno powalczą o podium:

13. Robert Lambert

14. Dan Bewley

15. Adam Ellis

16. Chris Harris

20. Tom Brennan

 

Pula nagród dla wszystkich zespołów wyniesie aż 70 tysięcy euro. To dużo w coraz trudniejszych czasach....

Zawodnikom życzę bezpiecznej jazdy, naszym kibicom – „Mazurka Dąbrowskiego” na koniec zawodów, organizatorom z KF Sport – kolejnego sukcesu logistycznego. Trzymajmy kciuki za Biało-Czerwonych już w niedzielę od 14! Walczymy z całą polską drużyną o złoto !

 

 

*tekst ukazał się portalu po-bandzie.com.pl (11.05.2022)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe