Były premier Rosji: Putin zaczął już sobie z tego zdawać sprawę

Michaił Kasjanow, dawny premier Federacji Rosyjskiej i współpracownik Władimira Putina, rozmawiał z dziennikarzami na temat obecnej sytuacji politycznej w Rosji. Polityk ocenił, że Władimir Putin przeszacował możliwości własnej armii i obecnie zaczyna się budzić.
Kreml Były premier Rosji: Putin zaczął już sobie z tego zdawać sprawę
Kreml / pixabay.com/dondelord

13 maja były rosyjski premier udzielił wywiadu niemieckiej stacji Deutsche Welle, w którym mówi o zmianie patrzenia Władimira Putina na zasadność prowadzenia wojny z Ukrainą. Według niego prezydent Rosji zaczyna się orientować, że przeszacował siły.

Kasjanow połączył się z dziennikarzami z nieujawnionego miejsca. Były sojusznik Putina ocenił jego przemówienie w Dniu Zwycięstwa jako słabe a sam Putin miał być według niego zdenerwowany.

Już zaczął zdawać sobie sprawę, że przegrywa tę wojnę - uznał.

Kasjanow podkreśla, że Putin stał się ofiarą własnego terroru, bo pracownicy ze strachu przed konsekwencjami go okłamywali i ukrywali prawdę o sytuacji na Ukrainie.

Putin wierzył, że jego armia jest w świetnej formie i że inwazja zajmie bardzo mało czasu - stwierdził Kasjanow zaznaczając, że jest przekonany, że Putin był celowo okłamywany.

Polityk ostrzega, by nie ulegać jednak zbytniemu optymizmowi, bo obecnie Putin może chcieć, by rozpoczęty przez Rosję konflikt wkroczył w nową fazę.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe