Sędzia Gąciarek „przesłał 13 tys. złotych” kobiecie z portalu randkowego. Teraz wygrał proces z TVP

Sędzia Piotr Gąciarek ze stowarzyszenia Iustitia otrzyma od Telewizji Polskiej 40 tys. złotych zadośćuczynienia, a także oficjalne przeprosiny – zdecydował sąd.
Sędzia Piotr Gąciarek  Sędzia Gąciarek „przesłał 13 tys. złotych” kobiecie z portalu randkowego. Teraz wygrał proces z TVP
Sędzia Piotr Gąciarek / fot. screen YT - Onet News

Sąd Apelacyjny w Łodzi podtrzymał decyzję pierwszej instancji nakazujące przeproszenie sędziego oraz zapłacenie mu 40 tys. złotych zadośćuczynienia przez Telewizję Polską. Materiał dotyczący Gąciarka ma być także usunięty z serwisu internetowego TVP.

Chodzi o reportaż wyemitowany w 2018 roku dotyczący relacji Piotra Gąciarka z kobietą, którą poznał na portalu randkowym. W materiale zasugerowano, że mężczyzna miał doznać zawodu miłosnego i w odwecie, wykorzystując swoje znajomości, miał doprowadzić kobietę do kary więzienia.

Gąciarek twierdził natomiast, że jedynie korespondował z kobietą i został oszukany na 13 tys. złotych i telefon komórkowy. Sędzia właśnie z tego powodu zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Kobietę w 2015 r. oskarżono o oszustwo.

– Dowiodłem przed sądem, że TVP naruszyła moje dobra osobiste. W programie pokazano mnie jako sędziego, który miał wykorzystywać swoje stanowisko dla uzyskania wyroku w prywatnej sprawie. I wygrałem – powiedział serwisowi OKO.press sędzia Gąciarek.

„Korzystanie z nieoficjalnych i anonimowych źródeł informacji jest powszechną praktyką dziennikarską. Informacje te poddawane są zawsze szczegółowej weryfikacji, tak było również w przypadku materiału dotyczącego sędziego Piotra Gąciarka. Został on przygotowany z zachowaniem zasad rzetelności dziennikarskiej” – czytamy na profilu „Alarm!” TVP.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe