Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO]

„Trzeba być wyjątkowym idiotą, by dziś sprzedaż części Lotosu ludziom powiązanym z #Putin.em [chodzi o połączenie Lotosu z Orlenem, przy okazji którego Komisja Europejska wymusza na Polsce sprzedaż części Lotosu, który w części będzie sprzedany Saudi Aramco, a część stacji benzynowych ma być wymieniona na stacje benzynowe węgierskiego koncernu MOL – przyp. red.] próbować usprawiedliwiać zablokowaniem takiej sprzedaży 11 lat temu przez rząd premiera #Tusk.a. Szkoda tylko, że za te idiotyzmy płacimy wszyscy horrendalnymi cenami paliw” – napisał były szef Platformy Borys Budka. Jednak co innego widać na nagraniu przypomnianym przez Samuela Pereirę.
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO]
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz / Screen TT Samuel Pereira

- PO: Rząd Tuska zablokował sprzedaży Lotosu ludziom Putina. Fakty: Sejm 2.03.2012 r. Posłowie PO (198) i PSL (17) głosują za odebraniem Polsce większościowego pakietu akcji Grupy #Lotos Głosowanie PO i PSL przegrali, marszałek Kopacz ogłosiła przerwę

- pisze Pereira publikując nagranie z głosowania

Na nagraniu widać moment głosowania wniosku o odrzucenie obywatelskiego projektu ustawy o zachowaniu przez państwo polskie większościowego pakietu akcji Grupy Lotos SA. Za odrzuceniem głosowało 215 posłów, przeciwko odrzuceniu głosował 219 posłów, 10 się wstrzymało. Ówczesna parlamentarna koalicja PO-PSL, która chciała odrzucenia obywatelskiego projektu, głosowanie przegrała.

 

Rząd Tuska chciał oddać kontrolę nad Lotosem Rosjanom?

Odtajnienie notatki z 2011 roku ówczesnego ministra skarbu Aleksandra Grada wskazuje, że rząd Donalda Tuska zakładał oddanie całkowitej kontroli nad rafinerią Lotosu w Gdańsku – wynika z wypowiedzi prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, cytowanego w przesłanym PAP komentarzu.

"Potwierdziło się to, o czym mówimy od dawna - rząd Donalda Tuska zakładał oddanie całkowitej kontroli nad rafinerią w Gdańsku. To działania wbrew polskiej racji stanu. My, w trakcie trudnych negocjacji z Komisją Europejską, od samego początku mówiliśmy, że zachowanie kontroli nad rafinerią jest priorytetem. I to nam się udało" - stwierdził szef Orlenu w komentarzu przesłanym PAP.

W poniedziałek rano RMF FM podało na swojej stronie internetowej, że rząd Platformy Obywatelskiej dopuścił w 2011 roku rosyjskie firmy do prywatyzacji Lotosu. Odbyło się to tydzień po wygranych przez PO wyborach parlamentarnych.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe