Słoneczna pielgrzymka do Henrykowa

Dopisała pogoda, dopisali pielgrzymi. Kolejna udana Archidiecezjalna Pielgrzymka Ludzi Pracy w Henrykowie!
fot. Region Dolny Śląsk Słoneczna pielgrzymka do Henrykowa
fot. Region Dolny Śląsk

Pierwszy raz po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa uczestnicy pielgrzymki przybyli do sanktuarium Matki Bożej Języka Polskiego. W południe mszę św. odprawił J.E. ksiądz arcybiskup Józef Kupny. Metropolita Wrocławski w homilii odniósł się do kwestii pracy w kontekście miłości bliźniego, ukazując jej sens i znaczenie.

- Kiedy mówimy o pracy naszą uwagę koncentrujemy na jej uciążliwościach, wysokości zarobków, zagrożeniach dla życia, a rzadko uświadamiamy sobie, że praca w jej podmiotowym wymiarze jest zawsze dziełem osoby – powiedział krajowy duszpasterz ludzi pracy.

Na zakończenie mszy podziękowania gościom i zebranym złożyli duszpasterz dolnośląskiej Solidarności ks. Krzysztof Hajdun i przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Kazimierz Kimso.

Po mszy, gdy pielgrzymi posilili się nieco, otrzymali również znakomitą rozrywkę. Porcję doskonałej muzyki zapewniła Orkiestra z ZG Janina z Libiąża.

15 maja to Międzynarodowy Dzień Rodziny. Trudno było znaleźć lepszy sposób na jego świętowanie niż właśnie w niedzielę w Henrykowie. Znakomicie spisała się firma Tauron, która jako partner tego przedsięwzięcia wystawiła stoiska m.in. z kawą i watą cukrową dla dzieci.

Region Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność"/jw/mr/kk


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe