[wideo] „Nie odpowiem panu, (…) mieliśmy rozmawiać o mieszkaniach”. Kompromitacja posłanki Lewicy u red. Mazurka

Posłanka Lewicy i członek partii Razem Paulina Matysiak była gościem red. Roberta Mazurka w Porannej Rozmowie RMF FM. Parlamentarzystka nie była w stanie wyjaśnić, dlaczego nie głosowała za podniesieniem kwoty wolnej od podatku. – Nie odpowiem panu na to pytanie, (…) mieliśmy rozmawiać o mieszkaniach – zakomunikowała posłanka.
 [wideo] „Nie odpowiem panu, (…) mieliśmy rozmawiać o mieszkaniach”. Kompromitacja posłanki Lewicy u red. Mazurka
/ screen YT - RMF24

Dlaczego nie głosowała pani za podniesieniem kwoty wolnej od podatku, dlaczego chciała pani, by te samotne matki dostawały 6, a nie 45 tysięcy złotych? – spytał red. Robert Mazurek.

Nie odpowiem panu na to pytanie – odparła posłanka Matysiak.

– Dlaczego? – zdziwił się redaktor.

Bo mieliśmy rozmawiać o mieszkaniach – odpowiedziała parlamentarzystka.

– Nie, proszę pani, mówiłem pani bardzo wyraźnie, że będziemy rozmawiali o pieniądzach, o podatkach, o problemach alkoholowych i o mieszkaniach. O mieszkaniach rozmawiamy, chętnie jeszcze za chwilkę do tego wrócę, (…) ja nie pytam o pani prywatne decyzje, prywatne wybory. Pani jest posłanką na Sejm, ludzie mają prawo dowiedzieć się, dlaczego głosuje pani przeciwko obniżeniu podatków. Dlaczego głosuje pani przeciwko obniżeniu kwoty wolnej od podatku? Ja nie uważam, że to było złe. Tylko pytam, jakie powody stały za tym, że pani tak głosowała – wyjaśnił redaktor.

– No akurat w przypadku tego projektu nie jestem w stanie panu odpowiedzieć, ponieważ nie prowadziłam tego projektu, zajmowałam się innymi. Ale głosowałam tak jak cały klub – próbowała tłumaczyć się Paulina Matysiak.

– To wróćmy do mieszkań. Bo rozumiem, że tu się pani czuje pewniej. Nie wie pani, dlaczego głosowała pani przeciwko… – rozpoczął redaktor.

– Nie wiem, czy w przypadku mieszkania czuję się pewniej, ponieważ sama takiego mieszkania nie posiadam, ale tak, możemy porozmawiać o mieszkaniach i sytuacji – stwierdziła posłanka.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe