Uśmiechy na buziach dzieci i smutne oczy mam. Wycieczka do opolskiego zoo uchodźców z Ukrainy

Największe emocje wśród dzieci w opolskim zoo wywołały małpy, goryle i lwy. Mrówkojad najbardziej je rozśmieszył. Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego po raz kolejny zorganizował dla przebywających w ośrodku wypoczynkowym Ziemowit w Jarnołtówku uchodźców z Ukrainy wycieczkę do opolskiego zoo.
 Uśmiechy na buziach dzieci i smutne oczy mam. Wycieczka do opolskiego zoo uchodźców z Ukrainy
/ Fot. Region Śląsk Opolski

Do Opola przyjechała wczoraj blisko 50-osobowa grupa mam z dziećmi. Najmłodszy uczestnik miał 5 miesięcy. Po pełnym wrażeń pobycie w zoo był czas na posiłek i zwiedzenie amfiteatru. Dzieci do autobusu wsiadały nieco zmęczone, ale z uśmiechami na buziach. Mamy, dziękując za okazywaną przez opolską Solidarność życzliwość i serce, zapraszały do Ukrainy, mówiły, że też jest piękna. Temat wojny pomijały, nie chcąc psuć tych dobrych chwil. Ich zatroskanie i trudną rzeczywistość zdradzały tylko bardzo smutne oczy.

– Dzięki ogromnej empatii opolskich związkowców wobec przebywających w ośrodku wypoczynkowym Ziemowit w Jarnołtówku uchodźców z Ukrainy mogliśmy po raz kolejny zorganizować taki wyjazd. Obecnie przebywa tam blisko 200 osób, z wyjazdu do tej pory skorzystało około 100 osób, dlatego dziękując za dokonane wpłaty, proszę o jeszcze – apeluje przewodnicząca opolskiej Solidarności Cecylia Gonet. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe