Przed nami 29. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”

Bieg rozpocznie się w Lublinie 4 czerwca. "Tygodnik Solidarność" objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.
 Przed nami 29. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”
/ BI ZR Środkowo-Wschodniego NSZZ "Solidarność"

Przez lata biegały w Lublinie setki tysięcy uczestników. Wielu z nich jest dzisiaj aktywnymi półmaratończykami. Są to wierni przyjaciele Biegu Solidarności. Trasa Biegu Solidarności nie jest wymagająca. Dystans 2,3 km to bieg dla każdego. Chcąc wystartować, musimy zapisać się na bieg i fizycznie przygotować się do startu. Oto kilka zasad,  które pomogą bezpiecznie przygotować się do rywalizacji.
Wyłącz komputer i pobiegaj.

- Po czasie ograniczeń w dobie pandemii  i zupełnego rozbratu z aktywnością sportową możemy wspólnie wyznaczyć sobie cel przygotowania się do biegu. Po takim czasie powrót do regularnego treningu nie jest łatwy ani psychicznie ani fizycznie - mówi dyrektor biegu Marek Wątorski. Najważniejsza zasada dotycząca powrotów do treningu, zwłaszcza, kiedy przyczyną przerwy była choroba lub kontuzja, brzmi: nigdy nie wracaj za wcześnie. W przypadku ponad rocznej pandemii jedynym powodem był brak cyklicznych zajęć sportowych w szkole.

Z rozwagą w pierwszy trening. Nie jesteśmy niezniszczalni. Wykorzystując poczucie pierwszej mocy, możemy na początku czuć się dobrze ale zbyt intensywne treningi i pierwsze rozbiegania możesz skończyć się bólem mięśni i spadkiem formy. Biegajcie stopniowo, ostrożnie. Powrót do biegania po długiej przerwie to doskonała okazja do tego, żeby wprowadzić urozmaicenie w treningu. Wykonujcie różnego rodzaju ćwiczenia sprawnościowe, siłowe czy rozciągające. Skorzystajcie z siłowni na powietrzu. Jeśli biegamy i spacerujemy w szybkim tempie przez 20 czy 30 minut to wystarczy.  
Twoja technika biegania. Mając przed sobą krótsze i mniej intensywne treningi możemy uczyć nasz organizm prawidłowego wzorca ruchowego, który z czasem stanie się dla nas naturalny. Oczywiście z początku będziecie czuć się nieswojo, ale warto uzbroić się w cierpliwość. Pamiętajmy, że prawidłowa postawa w biegu zapobiega kontuzji.

Już czas rozpocząć przygotowania do 29. Biegu Solidarności. Zapraszamy dzieci i młodzież, a także zawodników niepełnosprawnych. Studenci również są mile widziani. Po raz pierwszy odbędzie się bieg w kategorii rodziców i nauczycieli. Oni otworzą rywalizację. Dla najmłodszych przedszkolaków mamy biegi sprinterskie na stadionie. Rozbiegajmy Lublin 4 czerwca pod hasłem: „daj się ponieść historii”. Start jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę i medal. Zapisy tylko elektroniczne na: www.solidarnosc.org.pl/lublin, obowiązuje limit uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie w ramach programu: „Warto być Polakiem”. Patronat honorowy: Minister Sportu, Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Lubelski Kuratora Oświaty, Prezydent Miasta Lublin. Organizatorem Biegu jest Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” i Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”. Współorganizatorzy: IPN Oddział Lublin i Lubelskie Kuratorium Oświaty.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe