Kolejny kraj UE został odcięty od dostaw gazu z Rosji
20.05.2022 13:08

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Import gazu ziemnego z Rosji w ramach kontraktu dostawczego z fińskim importerem Gasum zostanie wstrzymany jutro o godz. 7:00 rano – informuje nordycki operator przesyłowy.
"Jest nam niezmiernie przykro, że dostawy gazu ziemnego w ramach naszego kontraktu zostaną teraz wstrzymane. Jednak starannie przygotowaliśmy się na tę sytuację i pod warunkiem, że nie wystąpią zakłócenia w sieci przesyłowej, będziemy w stanie zaopatrywać w gaz wszystkich naszych klientów w nadchodzących miesiącach" - poinformował Mika Wiljanen, prezes zarządu Gasum.
Jak podkreślono, od jutra Gasum będzie dostarczać swoim klientom gaz ziemny z innych źródeł.
Warto podkreślić, że 100 proc. zużywanego gazu w Finlandii pochodzi z Rosji, jednakże gaz stanowi jedynie 5 proc. ogólnego zapotrzebowania na energię w tym kraju. Jedynie 30 tys. gospodarstw domowych korzysta z tego typu źródła energii.
kpa ,
kor.
Komentarzy: 0
Data publikacji: 20.05.2022 13:08
Źródło: Onet
Finlandia stawia na uzbrojenie z Korei Południowej. Wielki zakup haubic K9
09.04.2026 16:02

Komentarzy: 0
Fińska armia kontynuuje szeroko zakrojoną modernizację i ponownie sięga po sprawdzone rozwiązania z Korei Południowej. Nowa umowa obejmuje nie tylko sprzęt bojowy, ale także zaplecze techniczne, które ma znacząco wzmocnić możliwości artylerii.
Czytaj więcej
Polskie F-16 przechwyciły rosyjski samolot
09.04.2026 10:06

Komentarzy: 0
W środę para dyżurna myśliwców F-16 polskich sił powietrznych dokonała skutecznego przechwycenia, identyfikacji wizualnej oraz eskortowania samolotu Federacji Rosyjskiej, który wykonywał lot nad Morzem Bałtyckim – poinformowało w piątek Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Czytaj więcej
Gen. Wroński: Niemcy i Francuzi nie przyjdą nam z pomocą w sytuacji rosyjskiej agresji
08.04.2026 15:49

Komentarzy: 0
– Nie wierzę w to, że oto Niemcy i Francuzi, i jeszcze inni przyjdą nam z pomocą w sytuacji rosyjskiej agresji, bo będą się bali, że popsują im się własne relacje i zamknie się kurek gazowy – mówi portalowi Tysol.pl gen. Dariusz Wroński, były dowódca 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, absolwent studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomii u pani prof. Doroty Simpson (Uniwersytet Gdański).
Czytaj więcej
Europejskie magazyny gazu świecą pustkami. Holandia notuje najniższy poziom od dekady
06.04.2026 10:19
Orban zwołał nadzwyczajną radę obrony. Powodem próba zniszczenia gazowej infrastruktury krytycznej
05.04.2026 10:36

Komentarzy: 0
Władze Serbii znalazły potężny ładunek wybuchowy wraz ze sprzętem potrzebnym do jego zdetonowania w krytycznej infrastrukturze gazowej łączącej Serbię z Węgrami – poinformował na platformie X premier Węgier Viktor Orban.
Czytaj więcej
