Arcybiskup Berlina przeprasza za homofobię w Kościele i chce parafialnych komisarzy antydyskryminacyjnych

Arcybiskup Berlina Heiner Koch przeprosił za dyskryminację z powodu orientacji seksualnej w Kościele. Homofobia była „nieświętą linią tradycji” w Kościele katolickim – oświadczył hierarcha 17 maja podczas nabożeństwa ekumenicznego w ewangelickim kościele Dwunastu Apostołów w stolicy Niemiec.
 Arcybiskup Berlina przeprasza za homofobię w Kościele i chce parafialnych komisarzy antydyskryminacyjnych
/ pixabay.com/AndrzejRembowski

Abp Koch wezwał do szacunku dla godności każdej osoby ludzkiej, bez względu na jej orientację seksualną i zapowiedział, że archidiecezja berlińska podejmie kroki, by to zapewnić. Zaproponował, aby w każdej parafii ustanowić komisarza zajmującego się przeciwdziałaniem dyskryminacji.

Zobowiązał się do osobistej interwencji, jeśli osoba zatrudniona przez archidiecezję byłaby dyskryminowana w pracy ze względu na swą orientację seksualną. Dodał jednocześnie, że dotychczas nie spotkał się w archidiecezji z takim przypadkiem.

Szefowa Kościoła Ewangelickiego Berlina, Brandenburgii i Śląskich Górnych Łużyc pastorka Christina-Maria Bammel przyznała, że również w parafiach protestanckich osoby nieheteronormatywne „zbyt długo” nie były akceptowane. – Każda fobia oddziela od Boga i Chrystusa i staje się grzechem – stwierdziła ewangelicka teolog.

pb (KAI/CNS/thetablet.co.uk) / Berlin


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe