Szukaj
Konto

"Jestem z Chersonia. Przeszłam kurs denazyfikacji" mówi jąkając się kobieta na nagraniu [VIDEO]

21.05.2022 00:48
"Przeszłam kurs denazyfikacji"
Źródło: Screen TT Andrey Zakharov
Komentarzy: 0
- Co za piekło. W okupowanym Chersoniu mieszkańcy są teraz zmuszani do przepraszania przed kamerą za to, że są patriotami Ukrainy. "Przeszłam kurs denazyfikacyjny" - mówi zapamiętanym tekstem kobieta o zapłakanych i załzawionych oczach - pisze dziennikarz rosyjskiej sekcji BBC Andriej Zacharow (wyjechał z Rosji do Wielkiej Brytanii) publikując film.

Na filmie widać najprawdopodobniej Ukrainkę, która najpierw przedstawia się z imienia i nazwiska, a potem mówi, że uznaje swoją winę polegającą na tym, że nazywała żołnierzy rosyjskiej armii "orkami" i, że przeszła "kurs denazyfikacji". Przeprasza obywateli Federacji Rosyjskiej.

Kobieta mówi łamiącym się głosem, zacina się i jąka.

Rosyjska inwazja na Ukrainę

Chersoń pozostaje obecnie pod kontrolą wojsk rosyjskich. Na Ukrainie trwa brutalna rosyjska inwazja. Każdego dnia rośnie liczba ofiar, w tym ofiar pośród ludności cywilnej. Zaciekły opór Ukraińców zmusił Rosja do wycofania się spod Kijowa i skupienia się na agresji na wschodniej i południowej Ukrainie.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 21.05.2022 00:48
Źródło: tysol.pl